Aktualności - Junior D<<< Powrót

Czwarte miejsce w II Mistrzostwach Gminy Lipnica

16 grudnia zespół juniora D rocznik 2005 wziął udział w II Mistrzostwach Gminy Lipnica w piłce halowej. Od godz. 10.00 do 16.00 pięć drużyn rywalizowało o zwycięstwo w turnieju: KASZUBIA Studzienice, SPARTA  Konarzyny,  LIPNICZANKA Lipnica, KS Potęgowo oraz Drutex-Bytovia.

W pierwszym meczu zawodnicy Drutex-Bytovii spotkali się ze Spartą Konarzyny. Do meczu nasi zawodnicy wyszli mocno spięci i widać było, że gra nie jest najlepsza. Wynikiem takiej gry były szybko stracone dwie bramki. Po tym gra naszego zespołu stała się bardziej poukładana i widać było u zawodników chęć strzelenia bramek, jednak mądra gra w obronie drużyny Sporty skutecznie uniemożliwiła z dobycia chociaż kontaktowej bramki.

W drugim meczu nasz zespół zmierzyli się z Kaszubią Studzienice. Od samego początku gra była płynna i widać było dużą różnicę w grze, akcje były szybkie i przemyślane. Taka gra przyniosła szybkie prowadzenie naszego zespołu 2:0. Nic nie wskazywało, że spotkanie to przyniesie tyle emocji. Kaszubia najpierw doprowadziła do wyrównania, a następnie strzeliła jeszcze trzecią bramkę. Nasi zawodnicy jednak nie dali za wygraną i mocno atakowali. Tuż przed końcem meczu zdołali wyrównać wynik meczu zdobywając bramkę po perfekcyjnie wykonanym rzucie wolnym. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Maciej Trzebiatowski – 2 i Kacper Baranowski – 1

W następnym meczu nasz zespół spotkał się z gospodarzami. Wspaniałe warunki fizyczne zawodników z Lipnicy wróżyły, że mecz będzie bardzo trudny. Niestety nasz zespół doznał dotkliwej porażki 8:1, nasi zawodnicy zostali rozbici przez przeciwnika, jedyną bramkę honorową dla naszej drużyny zdobył Kacper Baranowski.

Do ostatniego pojedynku nasi zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani i chcieli pokazać dobry futbol. W meczu z KS Potęgowo na parkiecie rządzili nasi zawodnicy, którzy po bardzo dobrym meczu pokonali przeciwnika 5:2, bramki dla naszego zespołu zdobyli: Filip Byczkowski -4 i Julian Sawicki – 1.

W końcowej klasyfikacji nasz zespół uplasował się na czwartym miejscu. Turniej wygrała drużyna LIPNICZANKI Lipnica, która pewnie zdobyła komplet punktów wygrywając wszystkie mecze.
– Chłopcy zagrali dobrze, zabrakło koncentracji w pierwszym spotkaniu i szczęścia w drugim, prowadząc 2:0 powinniśmy mądrzej zagrać i spróbować utrzymać korzystny wynik. Ogólnie jestem zadowolony z występu moich podopiecznych, chociaż wynik sportowy nie jest najlepszy. Turniej był bardzo fajnie przygotowany i myślę, że chłopcy dobrze się bawili. Bardzo dobre zawody rozegrali Filip Byczkowski i Kacper Baranowski oraz Jakub Paszki. Szczególnie chciałbym podziękować Maciejowi Trzebiatowskiemu, który wystąpił na turnieju po chorobie, popełnił kilka błędów, ale w przekroju całego turnieju rozegrał dobre zawody.
Skład zespołu:
H. Ryduchowski, P. Wójcik, K. Baranowski, J. Paszki, F. Byczkowski, K. Wichert, M. Trzebiatowski, R. Szymański, J. Sawicki oraz B. Koszela.

TAGI:

Comments are closed.

GRUPA II - SŁUPSK
JD1 - MŁODZIK
LpDrużynaPktMZRPStrz.Stra.+/-
1JFA Przechlewo261082038929
2Czarni Czarne191061325223
3AP Człuchów15105051820-2
4Dolina Gałąźnia W.131034320155
5Chojniczanka7102171333-20
6Drutex-Bytovia5101271631-15
wiecej »