Aktualności - Junior D<<< Powrót

Zborowski: Widzę u chłopaków duży postęp

Latem przejąłeś nowy rocznik. Czy treningi i dotarcie do dzieci mocno różni się od stylu pracy z starszymi zawodnikami? Czy tutaj mamy głównie zabawę z piłką, czy można już trenować konkretne elementy?

Adam Zborowski: Od jesieni przejąłem młodszych zawodników naszego klubu w dwóch rocznikach 2005 i 2006. Przestawiać się specjalnie nie musiałem, bo nie wiem czy pamiętasz, ale swoją przygodę trenerską zacząłem w 2005 roku w klubie szkolącym młodzież, gdzie pod swoją opieką miałem jeszcze młodszych zawodników, z których wielu w tej chwili gra z powodzeniem w drugiej drużynie oraz juniorze A.  Oczywiście muszę się więcej napracować, bo treningi najczęściej okraszone są przeze mnie formą pokazową i muszę odpowiadać młodym piłkarzom na setki pytań, które nierzadko są trudne i od czasu do czasu mnie zaskakują.

Myślę, że z chłopakami dogaduje się dobrze i z miesiąca na miesiąc stajemy się coraz bardziej zgranym organizmem. Pracę na treningach generalnie staram się opierać na formach zabawowych, jednak także wplatam cały czas elementy doskonalenia techniki i coraz częściej taktyki – wzajemnego współdziałania na boisku pomiędzy poszczególnymi formacjami.

Wiadomo, że w tym wieku wyniki nie są najważniejsze. Tabela pokazuje jednak, że mieliśmy problemy z innymi drużynami. Wynika to z faktu, że dopiero się tak naprawdę siebie uczycie? Czy inne drużyny prezentowały zdecydowanie wyższy poziom?

We współzawodnictwie młodych piłkarzy wynik nie jest najistotniejszym elementem, jednak dobrze jest jak wraz ze zdobywaniem wyższych umiejętności wynik idzie w parze. Nie zawsze się to udaje. Piłka nożna to gra zespołowa i tu wszystkie elementy tego „żywego organizmu” muszą współgrać, aby uzyskać dobry wynik sportowy. W rundzie jesiennej zdarzyły się nam dwie wpadki na początku i na zakończenie rundy, gdzie wysokie przegrane były jak zimny prysznic. Drużyna zaczęła rozgrywki w nowym ustawieniu, a na boisku grali wspólnie zawodnicy z dwóch roczników. Była to nowa sytuacja dla chłopaków i myślę, że to było trudne dla nich. Przez cały czas w nowych warunkach uczyli się siebie – zgrywając się na boisku. Na placu gry poziom gry naszych zawodników nie różni się specjalnie od poziomu swoich rówieśników. Myślę, że zasadniczym problemem jest u chłopaków zachowanie koncentracji przez cały mecz. Mamy dużo strat własnych piłki oraz niewłaściwie ustawiamy się na boisku podczas szybkich kontrataków przeciwnika. Mamy też problem ze zdobywaniem bramek. Chłopcy chętnie jednak pracują na treningach i widzę u nich duży postęp i jestem przekonany, że przyjdą jeszcze nasze lepsze dni.

Było kilka momentów, że ta gra wyglądała i kleiła się coraz bardziej. Czy masz juz jakiś plan, żeby wiosną tę lepsza stronę prezentować lepiej?

Tak, to prawda, z meczu na mecz gra wyglądała coraz lepiej i można było zaobserwować u moich podopiecznych dobrą i przemyślaną grę z ciekawymi i mądrymi zagraniami. Mam zamiar mocno przepracować okres przygotowawczy i mocno zmęczyć chłopców podczas treningów, co myślę zaowocuje na wiosnę.  Chcę, żeby chłopcy bawili się piłką zdobywając coraz wyższe umiejętności piłkarskie. Na pewno postaramy się, żeby wspólnie lepiej zaprezentować na wiosnę w rundzie rewanżowej sezonu 2017/2018, czego życzę zawodnikom i sobie.

TAGI:

Comments are closed.

GRUPA II - SŁUPSK
JD1 - MŁODZIK
LpDrużynaPktMZRPStrz.Stra.+/-
1JFA Przechlewo261082038929
2Czarni Czarne191061325223
3AP Człuchów15105051820-2
4Dolina Gałąźnia W.131034320155
5Chojniczanka7102171333-20
6Drutex-Bytovia5101271631-15
wiecej »