Aktualności - Junior A<<< Powrót

Wysoka przegrana w Koszalinie (galeria)

W sobotę 17 lutego do Koszalina udali się juniorzy starsi Drutex-Bytovii. Choć mecz był wyrównanym widowiskiem, to jednak skutecznością popisali się miejscowi, wbijając bytowiakom 4 bramki a tracąc zaledwie jedną. Już w drugiej minucie błąd w kryciu przy rzucie rożnym popełnił Sebastian Sobczyński i rywal głową trafił do bytowskiej bramki. Od tego momentu inicjatywę przejęli goście i już w 10. minucie mogli wyrównać, jednak w sytuacji sam na sam Sobczyński trafił w bramkarza.

Kolejne akcje bytowiaków w większości kończyły się przed polem karnym, choć strzał z rogu pola karnego Jakuba Cierockiego minął nieznacznie bramkę Gwardii. Kolejne dwa zagrożenia ze strony bytowiaków były dziełem rzutów wolnych. Najpierw w polu karnym piłkę musnął Michał Wdowiak i efektowną obroną popisał się golkiper z Koszalina, a w 40. minucie dobrze rozegrana futbolówka trafiła na 11 metr do Kacpra Chajeckiego, którego strzał minął światło bramki. Gospodarze próbowali kontrataków i kilka razy zrobiło się groźnie pod bramką Marcina Majewskiego. W 44. minucie akcja prawą stroną i zagranie przed pole karne przyniosło drugą bramkę miejscowym, gdy dobrze uderzona piłka wpadła tuż przy słupku.

W drugich 45. minutach gra nadal była wyrównana, choć więcej okazji strzeleckich stworzyli sobie gospodarze. W 63. minucie strzał z rzutu wolnego z 30 metra wpadł za kołnierz bytowskiego bramkarza i zrobiło się 3:0. I choć Drutex-Bytovia próbowała zdobyć kontaktową bramkę, to nadziewała się na kontry, co spowodowało, że w 88. minucie Gwardia wyszła na czterobramkowe prowadzenie. W ostatniej minucie spotkania młodzi bytowiacy dopięli swego i trafili do siatki rywali za sprawą rzutu wolnego wykonanego przez Macieja Błaszkowskiego i główce Wdowiaka.

– Bardzo pożyteczny sparing z mocnym rywalem. Był to pierwszy test mecz juniorów i widać, że sporo potrafią, ale brakował skuteczności, a do tego proste błędy spowodowały, że przegraliśmy tak wysoko.

GWARDIA Koszalin – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 4:1
BRAMKA: 4:1 M. Wdowiak (89).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – M. Kaba (46 S. Sobczyński), K. Szymanowski, M. Wdowiak, R. Domżaslki, P. Lorbiecki, K. Chajecki, M. Czapiewski (46 R. Kamiński), J. Cierocki (38 M. Błaszkowski), K. Cecot, S. Sobczyński (25 W. Gostomski (46 P. Wolski).

TAGI:

Comments are closed.

1 LIGA WOJEWÓDZKA
JA - JUNIOR STARSZY
LpDrużynaPktMZRPStrz.Stra.+/-
1KP Starogard Gd.49211542531241
2Chojniczanka47211524642242
3Drutex-Bytovia45211362552233
4Czarni Pruszcz Gd.44211425592237
5Jaguar Gdańsk39221237603525
6Gryf Słupsk38211155562729
7Bałtyk Gdynia35211128513714
8Gryf Wejherowo33211038483216
9Żuławy Nowy Dwór Gd.122240184166-25
10GOSRiT Luzino92030171265-53
11Karol Pęplino92130181585-70
12Orzeł Trąbki Wielkie4201118695-89
wiecej »