Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Pewne zwycięstwo nad Brdą

W niedzielę 18 lutego bytowskiej młodzieży grającej w 4 lidze przyszło się zmierzyć w meczu sparingowym z 8 zespołem słupskiej 5 ligi, Brdą Przechlewo. Po jednostronnym widowisku bytowiacy rozgromili rywala 7:0.

Już od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. Uderzenia Rafał Zagdana Krzysztofa Kropidłowskiego czy Patryka Wolskiego mijały światło bramki lub dobrze spisywał się golkiper z Przechlewa. W 15. minucie bramkarz był już jednak bezradny. Idealne podanie ze środka pola na 16 metrze przejął wchodzący z głębi Paweł Piórkowski i ogrywając golkipera, wpakował piłkę do pustej bramki. Kolejne akcje nie przynosiły efektu i dopiero indywidualna szarża Kropidłowskiego w 29. minucie spowodowała, iż gospodarze prowadzili już 2:0. Goście ograniczali się do kontr, jednak dobrze spisywała się defensywa miejscowych i oprócz jednego niecelnego strzału rywale nie zagrozili bramce Marcina Majewskiego.

Druga część to już miażdżąca przewaga Drutex-Bytovii. Choć pierwsze minuty przebiegały sennie, to jednak od 55. minuty młodzi piłkarze z Bytowa wzięli się do roboty. W 55. minucie prostopadłe podanie R. Glapińskiego do Rafała Zagdana, który zagrał wzdłuż bramki do Kropidłowskiego, przyniosło trzeciego gola. Czwarta bramka padła 10 minut później, kiedy to na długim słupku akcję z prawej strony zamykał Mariusz Czapiewski, który trafił w słupek, a piłkę do siatki skierował P. Wolski. Goście blisko honorowej bramki byli w 71. minucie, gdy jeden z zawodników wyszedł sam na sam z bytowskim golkiperem, jednak przegrał pojedynek i nadal bytowiacy prowadzili 4:0.

W 75. minucie trafienie zaliczył M. Czapiewski, który otrzymał podanie na 11 metrze i ze spokojem przymierzył obok słupka. Na 10 minut przed końcem spotkania po dośrodkowaniu z lewej strony Konrada Bartelika szczupakiem piłkę do siatki wbił K. Kropidłowski. Wynik spotkania ustalił w 86. minucie P. Wolski, uderzając z 13 m w okienko bramki Brdy. W ostatniej minucie Brda ponownie doszła do sytuacji sam na sam i ponownie lepszy od napastnika okazał się M. Majewski.

– Mecz dosyć łatwy dla naszej drużyny i chyba to rozkojarzyło bytowską młodzież, bo zagraliśmy słabiej niż w ostatnich dwóch sparingach. Cieszy skuteczność i kilka składnych akcji – mówi trener Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – BRDA Przechlewo 7:0
BRAMKI: 1:0 P. Piórkowski (15), 2:0 K. Kropidłowski (29), 3:0 K. Kropidłowski (55), 4:0 P. Wolski (65), 5:0 M. Czapiewski (75), 6:0 K. Kropidłowski (80), 7:0 P. Wolski (86).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – M. Kaba (72 K. Jakusz), T. Galikowski, P. Piórkowski, K. Chajecki (46 W. Dunst), M. Błaszkowski (68 K. Bartelik), K. Kropidłowski, P. Wolski, A. Hendryk, R. Glapiński (60 M. Czapiewski), R. Zagdan.