Aktualności - Junior A<<< Powrót

Przegrana z Bałtykiem Koszalin

20 lutego w Darłowie drużyna juniorów starszych rozegrała kolejny mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem rywalem był Bałtyk Koszalin. Spotkanie zakończyło się porażką 0-2 (0-0). Mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Nie brakowało walki i zaangażowania z obu stron, przez co tempo gry było wysokie. W pierwszej połowie akcje ofensywne mocno napędzał Krzysztof Kropidłowski. Dwukrotnie, indywidualne akcje przeprowadził również Rafał Zagdan, ale nieznacznie przestrzelił. Dogodną sytuację bramkową miał Patryk Wolski, który nieźle przymierzył w róg bramki, ale bramkarz Bałtyku świetnie obronił. Kilkakrotnie dobrze zachował się w bramce Marcin Majewski, broniąc groźne strzały i wyłapując dośrodkowania. Koszalin raz poważnie zagroził pod naszą bramką, kiedy to napastnik z kilku metrów strzelił głową tuż nad poprzeczką.

Druga część meczu nie była już tak dynamiczna. Rotacje zawodników na boisku i utrata sił nie pozwalały na płynną grę. Pomimo tego dobre sytuacje mieli Kropidłowski, strzelając tuż obok okienka bramki przeciwnika i Wolski trafiając z rzutu wolnego w poprzeczkę. Również wskutek nerwowych interwencji w defensywie zakotłowało się też pod naszą bramką. Do niecodziennej sytuacji doszło w 65. minucie meczu. Po jednym z ostrych starć na boisku leżał Wolski. Piłkarze Bałtyku przymierzali się do wybicia piłki za boisko, aby można było udzielić pomocy medycznej naszemu zawodnikowi. Niestety, jeden z nich nie zrozumiał intencji kolegów, samotnie popędził z piłką na naszą bramkę i strzelił gola.

W 90. minucie zła interwencja Patryka Lorbieckiego w polu karnym doprowadziła do rzutu karnego dla przeciwników i mecz zakończył się naszą dwubramkową porażką.

– Dobry, ciekawy mecz. Sporo prób kombinacyjnej gry z naszej strony na tle mocnego przeciwnika. Ciężkie przegotowania zimowe i częste gry kontrolne mocno wymęczyły naszych młodych piłkarzy, co było widać wyraźnie w drugiej połowie meczu. Pozostał też niesmak po pierwszej bramce koszalinian, pomimo iż trener przeciwników zaproponował anulowanie bramki, woleliśmy spróbować odrobić straty – mówi Jacek Maszkowski.

BAŁTYK Koszalin – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 2:0

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski, S. Sobczyński, R. Domżalski, W. Dunst, S. Lublewski, M. Błaszkowski, R. Glapiński, M. Czapiewski, K. Kropidłowski, P. Wolski, R. Zagdan oraz K. Cecot, K. Chajecki, P. Lorbiecki, K. Jakusz, R. Kamiński.