Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Wyrównany mecz ze Startem

W sobotę 24 lutego swój kolejny test mecz rozegrali zawodnicy rezerw Drutex-Bytovii. Przy ponad 10-stopniowym mrozie padł wynik 2:2. Rywalem był Start Miastko.

Od początku gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Dobrze operujący piłką zawodnicy z Miastka płynnie przedostawali się na połowę bytowskiej drużyny, jednak nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji. Bytowiacy podobnie jak goście większość akcji kończyli na 25 metrze przed bramką przeciwnika. Najlepszą w tej części meczu okazję zmarnował Patryk Wolski, który otrzymał dobre podanie od Rafała Zagdana i uderzył po długim rogu, jednak bramkarz z Miastka zdołał odbić futbolówkę. Skuteczniejsi okazali się piłkarze Startu, którzy w 25. minucie szybko rozegrali rzut wolny i dorzucili piłkę na 11 metr, gdzie jeden z zawodników głową skierował ją do bramki Mateusza Oszmańca. Blisko odrobienia strat był Maciej Błaszkowski w 38. minucie, gdy uderzał z rogu pola karnego a piłka odbita od jednego z obrońców przeszła tuż obok słupka. Chwilę później szybka akcja Krzysztofa Kropidłowskiego i zagranie do P. Wolskiego wyprowadziło tego drugiego na dobrą pozycję, jednak w ostatniej chwili rywal zablokował strzał z 10 metra.

Drugie 45 minut było bardziej otwartą grą z obu stron, choć sytuacji podobnie jak w pierwszej części nie było zbyt dużo. W 54. minucie bliski szczęścia był P. Wolski, który przymierzył z rzutu wolnego z 18 metra i z największym trudem piłkę sparował na słupek golkiper gości. Pięć minut później do remisu doprowadził Mateusz Kaba, który wykorzystał zagranie z rzutu wolnego Błaszkowskiego. Ten drugi chwilę później ponownie wykonywał rzut wolny z bocznej strefy pola karnego i tym razem piłkę z największym trudem na róg wybił bramkarz przyjezdnych. W 72. minucie bliscy ponownego wyjścia na prowadzenie byli miastczanie, gdy ich napastnik przelobował Oszmańca i piłka przeleciała tuż obok słupka. Chwilę później rywale dopięli swego, kiedy to wykorzystali jedenastkę za faul Kropidłowskiego w polu karnym.

Młodzi bytowiacy nie przejęli się stratą bramki i znowu dążyli do wyrównania. Sztuka ta udała się w 80. minucie, gdy najsprytniejszy w polu karnym okazał się Kropidłowski i trafił głową do siatki po rzucie rożnym.

– Bardzo mocny przeciwnik z kilkoma doświadczonymi byłymi zawodnikami Drutex-Bytovii jak Sławkiem Pufelskim, Krzysiem Bryndalem, Kamilem Pranczkiem czy Arturem Rzepińskim. Sporo się nabiegaliśmy, ale o to chodzi w tych przedsezonowych grach, a do tego dwukrotnie trafiliśmy po stałych fragmentach, co musi cieszyć. Do rozpoczęcia rozgrywek zostały nam jeszcze dwa tygodnie, gdzie będziemy pracować przede wszystkim nad skutecznością i dobrym rozegraniem akcji.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – START Miastko 2:2
BRAMKI: 1:1 M. Kaba (59), 2:2 K. Kropidłowski (80).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Oszmaniec – M. Kaba, T. Galikowski, M. Urbański, P. Piórkowski, M. Błaszkowski, A. Hendryk, R. Glapiński, K. Kropidłowski, P. Wolski, R. Zagdan oraz W. Gostomski, K. Bartelik, K. Chajecki.