Aktualności - Junior A<<< Powrót

Przegrana z Bałtykiem Koszalin

4 marca drużyna juniorów starszych rozegrała w Bytowie grę kontrolną z rówieśnikami Bałtyku Koszalin, przegrywając 1-2 (0-1).

Pierwsza część meczu to próby szybkiego rozgrywania piłki z obu stron. Specyfika naszego, małego boiska uniemożliwiała jednak granie koronkowych akcji, gdyż zawodnicy obu drużyn uważnie i ciasno grali w obronie. Nie brakowało twardych starć i fauli. Gra była szarpana, a zawodnicy nie szczędzili sobie złośliwości. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Piłkarze Bałtyku oddali dwa groźne strzały, bytowiacy natomiast zmarnowali dwie dobre okazje bramkowe. Przy pierwszej, w 25. minucie, strzał Patryka Wolskiego obronił bramkarz, a nieczysto w piłkę, przy dobitce trafił Aleks Hendryk. 5 minut później piłkę z linii bramkowej po strzale P. Wolskiego wybił obrońca gości. W 35. minucie dobrze broniący w tym meczu Marcin Majewski wdał się w drybling na 7 metrze z napastnikiem Bałtyku, stracił piłkę i wpadła kuriozalna bramka.

Druga część meczu to nadal twarda walka z obu stron. Sędzia, jak to w grach towarzyskich nie pokazywał kartek zawodnikom, ale co chwilę piłkarze otrzymywali kary minutowe. Po jednej z nich Rafał Zagdan musiał opuścić plac gry i kończyliśmy mecz w dziesiątkę. W 55. minucie meczu doszło do przykrej sytuacji. Robertowi Glapińskiemu odnowiła się poważna kontuzja stawu kolanowego, co prawdopodobnie wyłączy go na długi okres z gry. W 70. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Macieja Błaszkowskiego na bramkę zamienił głową Mateusz Kaba. W 82. minucie błędy ustawienia w kryciu naszych zawodników przy stałym fragmencie gry spowodowały utratę drugiego gola. Ambitne próby doprowadzenia do remisu nie przyniosły skutku, choć kilka razy zakotłowało się pod bramką koszalinian.

– Mimo nieciekawej atmosfery na boisku bardzo pożyteczny sparing, z wybieganym, dobrze przygotowanym do wiosny zespołem. Dobra lekcja dla naszych piłkarzy twardej, nieustępliwej gry. Wszyscy współczujemy Robertowi i wierzymy w jego szybki powrót do zdrowia. To twardy chłopak, wyleczy kolano i z pewnością wróci na boisko, czego mu mocno życzymy – powiedział po meczu trener Artur Chajecki.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – BAŁTYK Koszalin 1:2

BRAMKA: 1:1 M. Kaba (70).

DRUTEX-BYTOVIA: M.Majewski – M. Wdowiak, M. Kaba, M. Urbański, R. Domżalski, M. Błaszkowski, A. Hendryk, M. Czapiewski, K. Kropidłowski, P. Wolski, R. Zagdan oraz R. Glapiński, K. Chajecki, S. Sobczyński, K. Cecot.

TAGI:

Comments are closed.

1 LIGA WOJEWÓDZKA
JA - JUNIOR STARSZY
LpDrużynaPktMZRPStrz.Stra.+/-
1Chojniczanka41181323581840
2KP Starogard Gd.39171232421230
3Czarni Pruszcz Gd.35171124481830
4Drutex-Bytovia35171052472126
5Jaguar Gdańsk33181035512823
6Gryf Słupsk3217953491930
7Gryf Wejherowo3018936422517
8Bałtyk Gdynia261882840346
9Żuławy Nowy Dwór Gd.121840143852-14
10GOSRiT Luzino91730141256-44
11Karol Pęplino61720151172-61
12Orzeł Trąbki Wielkie4181116689-83
wiecej »