Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Kolejna wygrana. Tym razem z Myśliwcem Tuchomie

W czwartkowym sparingu z Myśliwcem Tuchomie zagrały dwie jedenastki. W pierwszej połowie ekipa szykowana na niedzielny ligowy mecz z Cartusią Kartuzy, w drugiej ekipa juniorska. Obie spisały się bardzo dobrze, gromiąc rywala 7:0.

Już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie po tym, jak dobrym podaniem Rafała Zagdana obsłużył Maciej Błaszkowski. Kolejne akcje bytowiaków przyniosły kilka dobrych uderzeń z dystansu, jednak dobrze wyłapywał je bramkarz gości. Bezradny był już jednak przy uderzeniu Patryka Wolskiego z rzutu wolnego w 21 metra. Od tej chwili przeciwnicy praktycznie nie istnieli na boisku, a skutecznością popisał się Mariusz Czapiewski. Najpierw w 26. minucie uderzył z 25 metra w samo okienko bramki Myśliwca. Pięć minut później zakończył skutecznie dośrodkowanie Pawła Piórkowskiego z prawej strony, a w 42. minucie trafił głową po dorzuceniu piłki z lewej strony przez Krzysztofa Kropidłowskiego.

Na drugą połowę wyszła nowa 10 ludzi a jedynym, który został na placu gry, był bramkarz Marcin Majewski, początek spotkania nerwowo zaczęli bytowiacy, jednak po dziesięciu minut opanowali sytuację, i to oni nadawali ton grze. Kilka razy zakotłował się w polu karnym rywali, jednak piłka nie wpadała do siatki. Dopiero w 63. minucie ładna akcja prawą stroną i dogranie piłki przez Konrada Bartelika na głowę Kacpra Jakusza przyniosło powodzenie, gdy strzał tego drugiego wybronił bramkarz, a piłkę do pustej bramki skierował Jakub Cierocki. Bytowiacy dążyli do kolejnych zdobyczy bramkowych i stworzyli kilka dobrych okazji, lecz zabrakło skuteczności. Dopiero w 84. minucie strzał sprzed pola karnego Jakuba Zdaniukiewicza wylądował w siatce Myśliwca, ustalając wynik spotkania na 7:0.

– Wystawiliśmy w tym spotkaniu dwie drużyny, gdyż w niedzielę rozegramy mecz ligowy i chłopacy mieli tylko poczuć rywalizację. Spisali się bardzo dobrze, wygrywając po 45 minutach 5:0 z silnym przeciwnikiem. Gratulacje należą się też zmiennikom, którzy i podtrzymali dobre granie. Bardzo dobrze w obu naszych ekipach spisała się defensywa nie pozwalając przeciwnikowi stworzyć praktycznie żadnej dobrej okazji do zdobycia bramki – mówi Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – MYŚLIWIEC Tuchomie 7:0

BRAMKI: 1:0 R. Zagdan (3), 2:0 P. Wolski (21), 3:0 M. Czapiewski (26), 4:0 M. Czapiewski (31), 5:0 M. Czapiewski (42), 6:0 J. Cierocki (63), 7:0 J. Zdaniukiewicz (84).

DRUTEX-BYTOVIA:

I POŁOWA: M. Majewski – M. Kaba, T. Galikowski, M. Urbański, P. Piórkowski, M. Błaszkowski, M. Czapiewski, A. Hendryk, K. Kropidłowski. P. Wolski, R. Zagdan.

II POŁOWA: M. Majewski – K. Szymanowski, W. Dunst, M. Wdowiak, R. Domżalski, S. Lublewski, K. Cecot, K. Jakusz, K. Bartelik, K. Chajecki, J. Cierocki oraz W. Gostomski, J. Zdaniukiewicz, J. Żmuda-Trzebiatowski, J. Kaiser.