Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Minimalna przegrana na inaugurację (galeria)

Nie udała się inauguracja wiosny w IV lidze rezerwom Drutex-Bytovii. Po wyrównanym spotkaniu młodzi bytowiacy ulegli Cartusii Kartuzy 0:1.

Początek spotkania należał do graczy z Bytowa, którzy w 6. minucie przeprowadzili ładną akcję prawą stroną, jednak Krzysztof Kropidłowski na 7 metrze minął się z piłką, a zamykający akcję na rogu pola karnego Marcin Urbański posłał futbolówkę wysoko nad bramką. Od 10. minuty groźniej zrobiło się pod bramką broniącego bytowskiej bramki Andrzeja Witana. Najpierw golkiper wybronił strzał z rzutu wolnego, zbijając piłkę na słupek, a po kilku minutach odbijając nogami uderzenie z narożnika „piątki”. Po tym okresie znowu lepiej radzili sobie gospodarze, którzy stworzyli spore kłopoty bramkarzowi z Kartuz, wykonując stałe fragmenty gry. W 23. minucie dośrodkowanie Macieja Błaszkowskiego na krótki słupek i przedłużenie przez Patryka Wolskiego trafiło w słupek i piłki nie zdołał nikt wbić do bramki. Po chwili uderzenie P. Wolskiego z 18 metra przeleciało tuż nad poprzeczką, a w 38. minucie dośrodkowanie M. Błaszkowskiego sprawiło sporo problemów bramkarzowi, który końcami palców wybił piłkę z bramki.

Druga część wyglądała podobnie jak pierwsza. Obie drużyny największe zagrożenie stwarzały po stałych fragmentach gry. W 70. minucie jeden z nich przyniósł bramkę gościom, kiedy to po rzucie rożnym piłkę spadającą na długi słupek potężnie z woleja wbił piłkarz z Kartuz. Bytowiacy od tego momentu próbowali coraz mocniej przyciskać rywali i byli bliscy wyrównania, jednak strzały po rzutach rożnych Tomasza Galikowskiego i Mateusza Kaby mijały światło bramki. Najbliżej wyrównania był w 81. minucie P. Wolski, który huknął z rzutu wolnego, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 86. minucie min bytowiakom przyszło grać w dziesiątkę, gdyż Aleks Hendryk otrzymał drugą żółtą kartkę.

– Mecz bardzo wyrównany, który powinien skończyć się podziałem punktów, ale to goście okazali się skuteczniejsi w wykorzystaniu stałych fragmentów gry i to oni zdobyli 3 punkty. Nas stać na dużo lepszą grę i mam nadzieję, że pokażemy ją już za tydzień – mówi Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA II Bytów – CARTUSIA Kartuzy 0:1

BRAMKA: 0:1 R. Dawidowski (70).

DRUTEX-BYTOVIA II: A. Witan – T. Galikowski, M. Kaba, M. Urbański, P. Piórkowski, M. Błaszkowski, A. Hendryk, M. Czapiewski (77 J. Cierocki), K. Kropidłowski, P. Wolski, R. Zagdan.

CARTUSIA: A. Babiński – M. Adamkiewicz, M. Dampc, P. Iwański, R. Kitowski (80 F. Sierszyński), J. Leszkiewicz (90+1 P. Piór), D. Nurek, A. Raulin, P. Sienkiewicz, M. Toporek, Ł. Wołoszyk (58 R. Dawidowski).

ŻÓŁTE KARTKI: T. Galikowski, M. Urbański, M. Kaba, A. Hendryk x 2, M. Czapiewski – A. Raulin, M. Dampc, P. Sienkiewicz.

CZERWONA KARTKA: A. Hendryk ( druga żółta kartka – 86 minuta).

SĘDZIOWIE: M. Tarnawski – Y. Pysanets – R. Kelbratowski.