Aktualności - Junior A<<< Powrót

Wygrana w ostatnim sparingu

W niedzielę odbył się ostatni sparing juniorów A przed inauguracją rundy wiosennej. Po jednostronnym widowisku bytowiacy wygrali z seniorami Słupi Sulęczyno 3:0.

Goście przyjechali do Bytowa bez bramkarza, więc w obu bramkach stanęli bytowscy golkiperzy. W pierwszej połowie w Drutex-Bytovii bronił Marcin Majewski a u rywali powracający po kontuzji Bartosz Ryngwelski, po przerwie nastąpiła zamiana ekip. Od Początku przewaga należała do gospodarzy, którzy najlepsze sytuacje marnowali, nie trafiając w bramkę. W 18. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Cierocki i po strzale piłka przeleciała tuż obok słupka. Chwilę później potężną bombę posłał Konrad Bartelik jednak dobrze wybronił B. Ryngwelski. Jeszcze lepsze okazje zmarnował dwukrotnie Jakub Zdaniukiewicz, który obsłużony przez partnerów posłał z 7 metra wysoko nad bramką. Ostatnią okazję zmarnował Karol Cecot, który także w sytuacji sam na sam nieznacznie się pomylił.

Druga część to coraz większy napór miejscowych, choć pierwsi zagrozili bramce goście, którzy sytuacyjnym strzałem przelobowali B. Ryngwelskiego, jednak piłka trafiła w słupek. Po chwili było już 1:0 dla piłkarzy z Bytowa. Po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Kacper Chajecki, który huknął z 6 metra i piłka, trafiając jeszcze w poprzeczkę, wpadła do siatki. Kolejne akcje bytowiaków sprawiały, że rywale coraz bardziej się gubili. W 67. minucie dobre wrzucenie piłki przez Konrada Bartelika trafiło do J. Cierockiego, który z pierwszej piłki trafił do siatki obok bezradnego M. Majewskiego. Chwilę później ponownie J. Cierocki ustalił wynik na 3:0, dobijając piłkę po obronie bytowskiego bramkarza.

– Po ostatnim słabym meczu w wykonaniu naszych podopiecznych, dzisiaj było widać, że są mocno zmobilizowani, by zatrzeć złe wrażenia i to im się udało. Praktycznie cały mecz przeważali i mogli pokusić się o dużo więcej bramek, lecz zawodziła skuteczność. Bardzo dobrze dzisiaj zagrała defensywa, która ostatnio popełniała fatalne błędy. Cieszy powrót długo kontuzjowanego Bartosza Ryngwelskiego, który w końcu pokazał się w meczu – mówi Jacek Maszkowski.

JA: DRUTEX-BYTOVIA Bytów – SŁUPIA Sulęczyno (s) 3:0

BRAMKI: 1:0 K. Chajecki (58), 2:0 J. Cierocki (67), 3:0 J. Cierocki (73).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – W. Dunst, K. Szymanowski, M. Wdowiak, S. Lublewski, P. Lorbiecki, K. Cecot, K. Jakusz, K. Chajecki, K. Bartelik, J. Cierocki oraz B. Ryngwelski, J. Zdaniukiewicz, S. Sobczyński, J. Żmuda-Trzebiatowski, R. Kamiński.