Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Zwycięstwo w Lęborku! (galeria)

Ważne trzy punkty przywieźli z Lęborka młodzi zawodnicy rezerw bytowskiego klubu. Po dobrym meczu w ich wykonaniu pokonali 1:0 miejscową Pogoń.

W bytowskiej ekipie między słupkami stanął powracający po kontuzji Mateusz Oszmaniec, a z kadry pierwszoligowca pojechali Orlande Kpassa i Michał Szewczyk i ten ostatni już w 3. minucie przesądził o wyniku spotkania kończąc ładnym strzałem z 20 metra dobrą akcję Rafała Zagdana. W tej części lepiej radzili sobie młodzi bytowiacy, w których składzie wybiegło na murawę 7 młodzieżowców w tym 7 w wieku juniora. W 25. minucie na strzał przewrotką z 10 metra zdecydował się strzelec bramki, jednak tym razem górą był bramkarz. Chwilę później rewelacyjną okazję na podwyższenie wyniku zmarnował O. Kpassa, który nie zdołał pokonać golkipera gospodarzy w sytuacji sam na sam. Miejscowi od tego momentu przejęli inicjatywę, jednak oprócz dwóch niegroźnych strzałów nie potrafili zagrozić bytowskiej bramce
.
Druga część to przewaga lęborczan, którzy rzucili się do odrabiania strat. Jednak dobrze grająca defensywa nie pozwalała na zbyt wiele i kasowała wszystkie groźne akcje miejscowych. Bytowiacy nastawieni na kontry podobnie jak zawodnicy z Lęborka w tej części spotkania poważniej nie zagrozili bramce rywali i spotkanie zakończyło się ważnym zwycięstwem gości.

– Bardzo ważne 3 punkty. Tym bardziej przywiezione z terenu trzeciej drużyny w tabeli. Bardzo dobra gra w defensywie całego zespołu. Cieszą kolejne debiuty młodych zawodników. Kacper Chajecki zagrał dzisiaj 20 minut, a Jakub Cierocki zaliczył swój drugi mecz w 4 lidze, a to są chłopcy z 2000 rocznika. Za tydzień ciężki mecz z liderem rozgrywek i faworytem do awansu, Radunią Stężyca. Mamy nadzieję, że zespół pokaże pazur w tym spotkaniu – powiedział Jacek Maszkowski.

POGOŃ Lębork – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 0:1

BRAMKA: 0:1 M. Szewczyk (3).

POGOŃ: M. Katzor – P. Łapigrowski, M. Ulatowski, Ł. Janowicz, J. Michor, D. Krzysztofik (88 P. Śliwiński), M. Szymański, G. Miszkiewicz, P. Kozdra, F. Krefft (60 W. Miotk), K. Klimas (62 M. Kliński).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Oszmaniec – T. Galikowski, M. Kaba, R. Domżalski, P. Piórkowski, M. Błaszkowski, A. Hendryk (83 M. Czapiewski), P. Wolski, R. Zagdan (89 J. Cierocki), M. Szewczyk, O. Kpassa (70 K. Chajecki).

ŻÓŁTE KARTKI: M. Ulatowski, Ł. Janowicz – T. Galikowski, K. Chajecki.

SĘDZIOWIE: A. Skurat – Ł. Kowalik – N. Nastały.