Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Wysoka przegrana z faworytem ligi (galeria)

W niedzielę o godz. 11.00 odbył się mecz w ramach IV ligi pomiędzy Drutex-Bytovią II a Radunią Stężyca. Po jednostronnym widowisku zespół lidera rozgrywek rozbił bytowską młodzież 6:0.

Choć pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości to jednak ciasno grająca defensywa bytowiaków nie pozwoliła stworzyć rywalom zbyt wielu sytuacji. W 15. minucie dośrodkowanie z lewej strony dotarło do zamykającego akcję pomocnika Raduni jednak ten z 12 metra przestrzelił. W 25. minucie w niegroźnej sytuacji przy rzucie rożnym w polu karnym faulował Rafał Zagdan i sędzia wskazał na rzut karny. Jednak słaby strzał przeciwnika pewnie wyłapał Mateusz Oszmaniec. Niestety w 37. minucie padła bramka dla zawodników ze Stężycy, gdy wbiegający z głębi pola napastnik przyjął zagraną piłkę i przelobował głową bytowskiego bramkarza. Bytowiacy dwukrotnie przedostali się pod bramkę rywali, raz z pola karnego z półobrotu uderzał Rafał Zagdan jednak wyraźnie przestrzelił, a w 28. minucie strzał z 20 metra Aleksa Hendryka został zablokowany przez obrońcę.

W drugiej części bytowiacy spróbowali grać wyższym pressingiem co spowodowało, iż luźniej zrobiło się w środkowej strefie i defensywie Drutex-Bytovii, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni. W 56. minucie swoją siłę w polu karnym pokazał jeden z doświadczonych rywali, który przepchnął Mateusza Kabę i trafił przy bliższym słupku. Chwilę później na strzał z 30 metra zdecydował się pomocnik gości i piłka wpadła obok bezradnego golkipera. Od tego momentu gra bytowiaków się rozsypała i goście raz po raz stwarzali zagrożenie bytowskiej bramki. Wykorzystali trzy nadarzające się okazję, choć mogli pokusić się o wyższy wynik, gdy po raz drugi w tym meczu zawodnik Raduni pomylił się, strzelając z rzutu karnego.

– Pierwszy raz zagraliśmy 10 juniorami w pierwszej jedenastce. Niestety w tygodniu przed meczem na uraz narzekał Tomasz Galikowski i także on nie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Myślę, że to solidna lekcja dla młodych zawodników. W drużynie przeciwnika praktycznie każdy z zawodników miał większe czy mniejsze epizody w 1, 2 czy 3 lidze więc dla naszej młodzieży byli poza zasięgiem – komentuje Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – RADUNIA Stężyca 6:0

BRAMKI: 0:1 D. Kugiel (37), 0:2 M. Łuczak 56, 0:3 A. Kaszuba (61), 0:4 T. Bejuk (79), 0:5 T. Bejuk (81), 0:6 A. Formela (88).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Oszmaniec – M. Kaba, W. Dunst, P. Piórkowski (65 M. Czapiewski), R. Domżalski, M. Błaszkowski, A. Hendryk, M. Urbański (85 M. Wdowiak), R. Zagdan (85 J. Cierocki), P. Wolski, K. Kropidłowski (81 K. Bartelik).

RADUNIA: P. Kotłowski – D. Gębiś, P. Karasiński, K. Iwanowski, D. Klawikowski (76 Ch. Domaschke), M. Mejer, A. Wysiecki, A. Kaszuba (64 A. Formela), D. Naczk (72 M. Karniluk), M. Łuczak, D. Kugiel (67 T. Bejuk).

ŻÓŁTE KARTKI: R. Zagdan, W. Dunst.

SĘDZIOWIE: K. Kochel – P. Cwalina – B. Stańczyk.