Aktualności - Junior A<<< Powrót

9 bramek w meczu z Żuławami

W środę 28 marca odbył się pierwszy mecz rundy wiosennej Junior A. Drutex-Bytovia na bytowskim stadionie pokonała zespół Żuław Nowy Dwór Gdański 6:3.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry w środku pola, jedni i drudzy, choć próbowali zawiązać składne akcje, to jednak większość z nich kończyła się na 30 metrze przed bramką rywala. W 20. minucie bytowiakom udało się otworzyć wynik spotkania. Rajd w polu karnym Jakuba Cierockiego i zagranie na 11 metr do Mariusza Czapiewskiego przyniosło prowadzenie. Minutę później było już 2:0, gdy daleki wyrzut Marcina Majewskiego przejął asystent przy pierwszej bramce i wyszedł sam na sam z bramkarzem, pewnie go pokonując. Od tego momentu bytowiacy za bardzo się rozluźnili i już pierwsza akcja gości przyniosła im rzut karny, jednak rewelacyjnie w bramce spisał się M. Majewski. Niestety kolejna akcja przyniosła rywalom kontaktową bramkę. Chwilę później mógł być już remis, jednak ponownie rewelacyjnie spisał się bytowski golkiper. Ostatnie 15 minut ponownie się wyrównało i w ostatniej akcji pierwszej części bramkę na 3:1 zdobył Kacper Jakusz.

Drugą część znowu skuteczniej zaczęli gospodarze, którzy za sprawą Kacpra Chajeckiego podwyższyli wynik na 4:1. W 60. minucie w zespole z Bytowa nastąpiło pięć zmian, co trochę wybiło ich z rytmu, co skrzętnie wykorzystali rywale, dwukrotnie pokonując powracającego do bramki po kontuzji Bartosza Ryngwelskiego. Na szczęście ostatnie 10 minut należało do miejscowych i za sprawą Macieja Błaszkowskiego i Krzysztofa Kropidłowskiego ustalili wynik na 6:3.

– Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Dużo niedokładności i błędów pozwoliło przeciwnikom stworzyć sporo dogodnych sytuacji do zdobycia goli. Na szczęście my potrafiliśmy stworzyć jeszcze więcej okazji, z czego wykorzystaliśmy sześć – mówi Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – ŻUŁAWY Nowy Dwór Gdański 6:3

BRAMKI: M. Majewski (46 B. Ryngwelski) – K. Szymanowski, W. Dunst (60 K. Kropidłowski), M. Wdowiak, M. Czapiewski, P. Lorbiecki (60 P. Wolski), K. Chajecki, K. Jakusz (60 R. Zagdan), K. Cecot (60 M. Błaszkowski), S. Lublewski (60 R. Domżalski), J. Cierocki.

ŻUŁAWY: B. Markiewicz – K. Janus, M. Niemyjski (65 M. Rumocki), T. Dobrzyński (75 D. Papużyński), M. Zygarowski, P. Mendala, D. Kiełczyński, P. Dekański (80 R. Frygier), J. Głowacki, M. Popielarski, J. Skowroński (55 D. Grzesiak).

ŻÓŁTE KARTKI: M. Wdowiak – D. Kiełczyński.

SĘDZIOWIE: Ł. Jach – A. Cyrson – J. Jaromij.