Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Przedświąteczna przegrana w Garczegorzach

31 marca drużyna rezerw Drutex-Bytovii rozegrała kolejny mecz ligowy. Niestety przedświąteczny wyjazd do Garczegorza na spotkanie z Aniołami nie okazał się szczęśliwy. Po trudnym meczu, pełnym ostrej walki, na fatalnym, błotnistym boisku przegraliśmy 0-1.

Początek meczu zdecydowanie należał do naszej drużyny. Akcje Michała Szewczyka i Maksymiliana Hebla sprawiały dużo kłopotów obrońcom gospodarzy. W 5. minucie Jakub Cierocki znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale źle przyjął piłkę i nie zdołał oddać strzału. Pięć minut później Kuba jeszcze raz stanął przed szansą zdobycia gola, ale trafił piłką w bramkarza. W 15. minucie M. Szewczyk z kilku metrów nie zdołał pokonać bramkarza, który jego strzał instynktownie obronił. Piłkarze z Garczegorza grając w prosty sposób, ograniczali się do dośrodkowań w nasze pole karne i strzałów z dystansu, które mijały bramkę, lub dobrze bronił Andrzej Witan.

Druga połowa to coraz więcej dośrodkowań i stałych fragmentów gry miejscowych graczy. Po jednym z rzutów wolnych piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki A. Witana. Niestety w 70. minucie, grający świetne zawody Tomasz Galikowski, spóźnił się z interwencją przy rzucie rożnym i napastnik Aniołów z 2 metrów wpakował piłkę do naszej bramki. Przyzwyczajeni do specyficznej nawierzchni gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, choć w 80. minucie T. Galikowski nie trafił w bramkę z kilku metrów po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Błaszkowskiego. Był jeszcze strzał M. Hebla, ale bramkarz miejscowych spokojnie obronił.

– Jest spory niedosyt. Mecz spokojnie do zremisowania, patrząc, ile mieliśmy sytuacji bramkowych. Może na dobrej płycie nasze akcje, szczególnie w drugiej połowie, wyglądałyby lepiej. Szkoda błędu Tomka Galikowskiego, bo zagrał generalnie świetny mecz – powiedział po meczu trener Artur Chajecki.

ANIOŁY Garczegorze – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 1:0

BRAMKA: 1:0 M. Słumiński (70).

ANIOŁY: D. Czekirda – M. Drzazgowski, D. Formela, M. Fudala, M. Karpiński (77 A. Kwiatkowski), Ł. Łapigrowski, A. Narewski, D. Sidor (84 T. Żółć), M. Słumiński (89 B. Stojek), G. Smolarek (55 Ł. Kwaśnik), M. Staszczuk.

DRUTEX-BYTOVIA II: A. Witan – M. Kaba, T. Galikowski, P. Piórkowski (88 K. Bartelik), M. Urbański, M. Błaszkowski, A. Hendryk (87 M. Czapiewski), M. Hebel, M. Szewczyk, K. Kropidłowski (83 K. Chajecki), J. Cierocki (46 P. Wolski).

ŻÓŁTE KARTKI: Ł. Kwaśnik – K. Kropidłowski, P. Piórkowski.

SĘDZIOWIE: S. Myszk – A. Piotrowski – K. Sęktas.