Aktualności - Junior A<<< Powrót

Pogrom Karola Pęplino (galeria)

7 kwietnia na stadionie 650-lecia w Słupsku, juniorzy starsi Drutex-Bytovii rozegrali drugi mecz ligowy. Przeciwnikiem był zespół Karola Pęplino. Po jednostronnym widowisku nasi piłkarze rozbili rywala 8:0.

Początek spotkania nie wskazywał na pogrom. Pęplinianie sporo biegali, byli ruchliwi na boisku i z zębem walczyli o każdą piłkę. Nasi zawodnicy natomiast seryjnie marnowali okazje bramkowe. Dopiero w 27. minucie Karol Cecot dokładnie dograł piłkę po ziemi do Kacpra Chajeckiego, a ten strzałem w długi róg otworzył wynik. Minutę później, ładnym, technicznym uderzeniem z rzutu wolnego, w krótki róg, popisał się Patryk Wolski i było 2:0. W 33. minucie Jakub Cierocki odważnie wbiegł z piłką w pole karne i został nieprawidłowo powstrzymany przez obrońcę. Do rzutu karnego podszedł kapitan drużyny Krzysztof Szymanowski, ale bramkarz okazał się lepszy. W ostatnich minutach J. Cierocki dwukrotnie, raz głową, raz nogą umieścił piłkę w siatce Karola i pierwsza odsłona meczu zakończyła się wysokim prowadzeniem 4:0.

Po przerwie nasi piłkarze nie zwalniali tempa, aplikując rywalom kolejne 4 gole. Najpierw drugą asystę K. Cecota zamienił na bramkę w zamieszaniu podbramkowym Mariusz Czapiewski. Kolejne dobre podanie naszego pomocnika wykorzystał K. Chajecki, uderzając z 10 metra obok interweniującego bramkarza. W 88. minucie znowu K. Cecot dograł futbolówkę do lewonożnego bytowiaka i wynik brzmiał już 7:0. W ostatniej minucie meczu, aktywny tego dnia M. Czapiewski dokładnie dorzucił piłkę do K. Chajeckiego, a ten zamknął wynik meczu na 8:0. W międzyczasie sędzia nie uznał kolejnej bramki naszego lewoskrzydłowego, uznając, iż ten faulował bramkarza gospodarzy. Gospodarze przez całe spotkanie nie potrafili za bardzo stworzyć sytuacji bramkowych i oprócz błędu w pierwszej połowie Bartosza Ryngwelskiego, który po chwili go naprawił oraz strzału pod poprzeczkę w drugiej części, gdzie widowiskową interwencję zaliczył Marcin Majewski, nie byli w stanie groźniej zaatakować.

– Lekki pogrom, ze sporą ilością zmarnowanych okazji bramkowych. Cieszy podejście zawodników po przerwie, którzy prowadząc wysoko, nie zwalniali tempa. Duet Karol Cecot (3 asysty) i Kacper Chajecki (4 gole) pobawił się z obroną przeciwnika, na co fajnie było popatrzeć. Nie zawiódł też Roman Kamiński, który zmienił po przerwie Patryka Wolskiego – powiedział po meczu trener Artur Chajecki.

JA: KAROL Pęplino – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 8:0

BRAMKI: 0:1 K. Chajecki (27), 0:2 P. Wolski (28), 0:3 J. Cierocki (38), 0:4 J. Cierocki (43), 0:5 M. Czapiewski (76), 0:6 K. Chajecki (81), 0:7 K. Chajecki (88), 0:8 K. Chajecki (90).

KAROL: D. Dorawa – K. Matulewicz, G. Furmańczyk, P. Pigoń (62 H. Szysiak), M. Szewczyk (27 P. Szura), O. Szuńko (46 A. Goch), A. Pawłowski, M. Kapelańczyk (32 K. Szymczyk), S. Gleba, K. Lubański, A. Główczewski.

DRUTEX-BYTOVIA: B. Ryngwelski (46 M. Majewski) – S. Lublewski, K. Szymanowski, K. Chajecki, M. Wdowiak, K. Cecot, P. Lorbiecki, K. Jakusz, P. Wolski (46 R. Kamiński), M. Czapiewski, J. Cierocki.

ŻÓŁTE KARTKI: A. Pawłowski x 2

CZERWONA KARTKA: A. Pawłowski (70).

SĘDZIOWIE: Ł. Jach – W. Wit – J. Jaromij.

TAGI:

Comments are closed.

1 LIGA WOJEWÓDZKA
JA - JUNIOR STARSZY
LpDrużynaPktMZRPStrz.Stra.+/-
1Chojniczanka41181323581840
2KP Starogard Gd.39171232421230
3Czarni Pruszcz Gd.35171124481830
4Drutex-Bytovia35171052472126
5Jaguar Gdańsk33181035512823
6Gryf Słupsk3217953491930
7Gryf Wejherowo3018936422517
8Bałtyk Gdynia261882840346
9Żuławy Nowy Dwór Gd.121840143852-14
10GOSRiT Luzino91730141256-44
11Karol Pęplino61720151172-61
12Orzeł Trąbki Wielkie4181116689-83
wiecej »