Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Minimalna porażka na pożegnanie z PP

W środę 4 kwietnia rezerwy Drutex-Bytovii zmierzyły się w rozgrywkach Pucharu Polski. Niestety po 90 minutach walki musiały skończyć rywalizację na 1/8 finału przegrywając ze Stolemem Gniewino 0:1.

Mecz lepiej rozpoczęli bytowiacy, którzy w pierwszych minutach przeprowadzili dwie składne akcje z prawej i lewej strony boiska, jednak dośrodkowania z bocznych stref skutecznie wybijali obrońcy rywali. W 15. minucie dobrą okazję stworzyli piłkarze z Gniewina, gdy po wyrzucie z autu jeden zawodników doszedł do piłki na 8 metr i strzelając głową, posłał piłkę nad bramką. Chwilę później goście ponownie mogli objąć prowadzenie, gdy zamykający akcję zawodnik Stolemu podobnie jak jego partner uderzył wysoko nad poprzeczką. Od tego momentu lepsze wrażenie robili bytowiacy. Prowadzenie powinni objąć w 32. minucie, gdy prawą stroną pognał Rafał Zagdan i dograł piłkę na 30 metr Aleksowi Hendrykowi, który wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem. Niestety zbyt długie zwlekanie ze strzałem spowodowało, iż obrońca zdążył wrócić i przyblokować uderzenie, po którym futbolówka wpadła w ręce golkipera.

Druga część była bardzo wyrównana i toczyła się przeważnie w środku pola, a zespoły stworzyły po dwa zagrożenia pod bramką przeciwnika. W 57. minucie ponownie R. Zagdan dośrodkował piłkę na 11 metr i tam najlepiej znalazł się Krzysztof Kropidłowski, który przymierzył z woleja, jednak nieczysto ją trafił i ta przeszła obok słupka. Pięć minut później groźnie zrobiło się pod bytowską bramką, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym przy rzucie rożnym jeden z przeciwników uderzył z 10 metr, jednak bardzo dobrze w bramce spisał się Mateusz Oszmaniec wybijając płaski strzał. Niestety w 72. minucie goście trafili do siatki po kolejnym rzucie rożnym i wycofaniu piłki na 16 m, gdzie zawodnik Stolemu przymierzył z pierwszej piłki i ta po drodze odbijając się od Marcina Urbańskiego, wpadła do siatki. W 80. minucie rozgrywający dobre zawody R. Zagdan pognał na bramkę gości i o mały włos wykorzystałby nieporozumienie obrońcy z bramkarzem, jednak piłka po dziobnięciu jej przez bytowskiego napastnika poleciała wysoko nad bramką. W doliczonym czasie gry zazgrzytało pomiędzy R. Zagdanem a strzelcem bramki, który uderzył naszego napastnika i otrzymał od sędziego czerwoną kartkę. Mimo jeszcze kilku rozpaczliwych dośrodkowań nie udało się trafić do siatki przyjezdnych.

– Rozegraliśmy dobre zawody z czołowym zespołem 4 ligi. Szkoda odpadnięcia z pucharów, ale teraz skupiamy się na lidze, aby powalczyć o utrzymanie – mówi Jacek Maszkowski.

PP: DRUTEX-BYTOVIA Bytów – STOLEM Gniewino 0:1

BRAMKA: 0:1 D. Lisowski (72).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Oszmaniec – M. Kaba, T. Galikowski, M. Urbański, P. Piórkowski, M. Błaszkowski, M. Czapiewski (72 J. Cierocki), A. Hendryk, K. Kropidłowski, P. Wolski, R. Zagdan.

STOLEM: J. Olszowiec – K. Jezierski, K. Kankowski, M. Koszałka (46 D. Wańczuk), K. Patok, M. Dampc, A. Klarecki, D. Patelczyk (46 J. Zabłotni), D. Lisowski, P. Sobczyński, T. Jeżowski (61 R. Styn).

ZÓŁTE KARTKI: P. Piórkowski, M. Oszmaniec, T. Galikowski, R. Zagdan – K. Jezierski.

CZERWONA KARTKA: D. Lisowski (90+2).

SĘDZIOWIE: M. Bieszke – Ł. Buda – D. Kucharski.