Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Drugie zwycięstwo na wiosnę!

Drugie zwycięstwo na wiosnę odnieśli zawodnicy rezerw Drutex-Bytovii. Po dobrej grze pokonali GKS Kolbudy 2:0.
Od początku lekką inicjatywę przejęli bytowiacy, którzy agresywnie, wysokim pressingiem nie pozwalali na zbyt wiele przeciwnikom. W 7. minucie mogli objąć prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony na 5 metrze piłki nie sięgnął Krzysztof Kropidłowski. Chwilę później było już jednak 1:0. Rzut wolny z narożnika pola karnego wykonywał Maksymilian Hebel a na raty do siatki piłkę wbił Orlande Kpassa. Od tego momentu gra się wyrównała, jednak ani jedna ani druga drużyna nie zagroziła bramce rywali.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli goście, którzy dwukrotnie zagrozili bramce Andrzeja Witana. Najpierw po rzucie rożnym piłka uderzona głową przeszła obok słupka, a po chwili strzał jednego z pomocników wybronił bytowski bramkarz. Bytowiacy nie pozostawali dłużni i w 62. minucie powinni podwyższyć na 2:0, jednak Aleks Hendryk z 10 metra nie trafił w bramkę. W kolejnych minutach bliski trafienia był Tomasz Galikowski, jednak dwukrotnie po rzutach rożnych nie zdołał wpakować piłki do siatki. Sztuka ta udała się za trzecim razem, gdy w 75. minucie ponownie rzut wolny bił M. Hebel, a kapitan Drutex-Bytovii dobił piłkę odbitą od bramkarza. Od tego momentu przewaga gospodarzy była już spora i tylko dzięki nieskuteczności przyjezdni wyjechali z bagażem tak małej liczby strat. W 80. minucie gola powinien zdobyć Patryk Wolski a dwie minuty później Rafał Zagdan jednak strzały z 8 metra poszybowały nad bramką GKS-u. W 88. minucie dobra akcja K. Kropidłowskiego lewą stroną zakończyła się na ofiarnym wybiciu obrońców i spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem Drutex-Bytovii.

– Bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ w razie porażki byśmy mocno zadomowili się na przedostatnim miejscu, a tak dalej liczymy się w grze o utrzymanie. Dobre zawody całego zespołu i dobra zmiana Patryka Wolskiego, który kilka razy fajnie wyprowadził kontry – komentuje Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA II Bytów – GKS Kolbudy 2:0

BRAMKI: 1:0 O. Kpassa (9), 2:0 T. Galikowski (75)

DRUTEX-BYTOVIA II: A. Witan – T. Galikowski, M. Kaba, P. Piórkowski, M. Urbański, M. Błaszkowski, M. Hebel, A. Hendryk, R. Zagdan (90 K. Bartelik), K. Kropidłowski, O. Kpassa (46 P. Wolski).

GKS: P. Cisewski – K. Dubanowski, G. Gruchała (58 M. Frankowski), M. Gruchała (46 M. Pastuszka), P. Jurczak, R. Łaszczuk, T. Malkowski, P. Piotrowski, O. Stanisławski, D. Wilgos, P. Żuk.

ŻÓŁTE KARTKI: O. Kpassa, A. Hendryk, P. Piórkowski – P. Żuk, T. Malkowski.

SĘDZIOWIE: A. Zakrzewski – K. Dietrich – K. Świgoń.