Aktualności<<< Powrót

Potwierdzić dobrą formę

Drutex-Bytovia po wygraniu z Górnikiem Łęczna zrobi wszystko, aby w Niepołomicach zdobyć kolejne trzy punkty i potwierdzić swoją dobrą dyspozycję. Teraz podopiecznym Adriana Stawskiego przyjdzie zmierzyć się z drużyną, która ma nad nami zaledwie jeden punkt przewagi.

Puszcza w rundzie wiosennej nie odniosła zwycięstwa. Zawodnicy Tomasza Tułacza w 2018 roku zdobyli jak do tej pory 3 punkty – po remisach z Odrą Opole, Zagłębiem Sosnowiec i Stalą Mielec. Żółto-biało-zieloni w obecnych rozgrywkach zdecydowanie lepiej prezentują się na własnym boisku, gdzie ich bilans prezentuje się następująco: 5 wygranych, 3 remisów i 3 porażki.

„Czarne Wilki” w poprzedniej rundzie zwyciężyły z Puszczą po ładnym golu Maksymiliana Hebla. Niedzielne zwycięstwo nie tylko pozwoliłoby bytowiakom na awans w tabeli, ale także sprawiłoby, że z kolejną drużyną Drutex-Bytovia będzie miała lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

W Puszczy czołową postacią, zwłaszcza jesienią, był Maciej Domański. Pomocnik ten zdobył 8 bramek i grał praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty w każdym meczu. Wiosną jednak 27-latek nie poprawił tego dorobku. Kolejnym ważnym piłkarzem może być Patryk Fryc, który dołączył zimą do zespołu z Małopolski. Fryc wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce i zagrał w każdym meczu.

Z kolei Drutex-Bytovia z każdym meczem prezentuje coraz lepszą formę. Już w spotkaniach z Pogonią Siedlce i Miedzią Legnicą gra wyglądała dobrze tylko brakowało udokumentowania tego w końcowym wyniku. Inaczej było z Górnikiem Łęczna, gdy w pierwszej części gry Janusz Surdykowski zdobył dwie bramki i podczas drugiej połowy, gdy nasz zespół miał kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Oby coraz lepszą dyspozycję udało się udokumentować także w Niepołomicach.

Początek meczu w niedzielę o godzinie 17:00. Relacja LIVE rozpocznie się 15 minut wcześniej.