Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Druga wygrana z rzędu!

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy rezerw Drutex-Bytovii. Tym razem w Gniewinie pokonali miejscowy Stolem 2:0.

Początek spotkania należał do miejscowych, którzy już po 2 minutach mogli prowadzić po technicznym strzale z 16 metra, jednak piłka zatrzymała się na słupku. Chwilę później z futbolówką na 25 metrze minął się bytowski bramkarz, lecz na posterunku był Tomasz Galikowski, wybijając ją sprzed nóg przeciwnika. Kolejna akcja Stolemu i kolejne zagrożenie, tym razem prostopadła piłka do bocznego pomocnika, który wyszedł sam na sam z Andrzejem Witanem, który w ładny sposób wybronił uderzenie. Po tym nawale miejscowych, gra się wyrównała i coraz częściej do głosu dochodzili bytowiacy. W 18. minucie do bezpańskiej piłki z boku pola karnego doszedł Rafał Zagdan i próbował lobować wychodzącego bramkarza, jednak nieczysto trafił w futbolówkę i nie było większego zagrożenia. W 34. minucie w niegroźnie zapowiadającej się akcji bytowiacy objęli prowadzenie. Do wybitej piłki przez obrońców na 30 metrze dopadł R. Zagdan i huknął na bramkę, strzelając fenomenalnego gola. Chwilę później powinno być znowu remisowo, kiedy to kolejny raz bytowscy obrońcy dali się zaskoczyć prostopadłym podaniem. Na szczęście po raz drugi w sytuacji sam na sam lepiej poradził sobie A. Witan a dobitka napastnika minęła światło bramki. Pierwsza część zakończyła się nieszczęśliwie dla kapitana z Gniewina oraz Pawła Piórkowskiego, którzy zderzyli się głowami i musieli mieć założone szwy, co nie pozwoliło im już kontynuować spotkania.

Drugie 45 minut mogło rewelacyjnie zacząć się dla Drutex-Bytovii. Zagraną piłkę do swojego bramkarza tak niefortunnie wybijał golkiper, że ta trafiła na 16 metr do Michała Szewczyka, który znalazł się nieatakowany w sytuacji sam na sam, niestety nasz pomocnik uderzył niezbyt precyzyjnie i piłka minęła światło bramki. Miejscowi, choć starali się wyrównać, to jednak ciężko było im przedrzeć się przez bytowską defensywę i największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach. W 64. minucie wybitą piłkę na 16 metrze przejął jeden z gniewinian i uderzył na bramkę, jednak trafił w stojącego na linii Macieja Błaszkowskiego i futbolówka wyszła na róg. Chwilę później kolejne płaskie zagranie trafiło do pomocnika Stolemu na 13 metrze, który sprytnie się odwrócił i uderzył po długim rogu, a piłka o pół metra minęła słupek bytowskiej bramki. W 75. minucie na szarże w pole karne zdecydował się M. Szewczyk i przy linii końcowej został podcięty, a sędzia spotkania wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Tomasz Galikowski. Przy dwubramkowej przewadze zawodników z Bytowa, gospodarzom uszło jakby powietrze, co spowodowało, iż przyjezdni stworzyli jeszcze kilka kontr. W 82. minucie dobrą piłkę na wolne pole dostał B. Biel i popędził na bramkę, gdzie na 16 metrze zagrywał do będącego na czystej pozycji M. Szewczyka, jednak zagranie było za mocne i nasz pomocnik nie doszedł do futbolówki. Na trzy minuty przed końcem na dobrą pozycję wyszedł R, Zagdan, jednak w ostatniej chwili czubkiem buta piłkę zdołał mu wybić jeden z obrońców i rywalizacja skończyła się wynikiem 2:0 dla bytowskiego klubu.

– Cieszą kolejne punkty zdobyte z silnym przeciwnikiem. Bardzo dobra gra Andrzeja Witana w bramce i przepiękna bramka Rafała Zagdana pozwoliły, że drużyna uwierzyła, że możemy z Gniewina wywieźć punkty i to zrobiliśmy – mówi Jacek Maszkowski.

STOLEM Gniewino – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 0:2

BRAMKI: 0:1 R. Zagdan (34), 0:2 T. Galikowski (75-k).

STOLEM: J. Olszowiec – M. Dampc (55 M. Madziąg), K. Jezierski, T. Jeżowski, K. Kankowski, A. Klarecki, D. Lisowski, K. Patok, P. Sobczyński (78 J. Zabłotni), M. Wachowiak (44 J. Nowakowski), D. Wańczuk (65 M. Koszałka).

DRUTEX-BYTOVIA: A. Witan – M. Stasiak, M. Kaba, P. Piórkowski (44 R. Domżalski), T. Galikowski, M. Błaszkowski, A. Hendryk, P. Wolski, B. Biel (86 K. Bartelik), M. Szewczyk, R. Zagdan.

ŻÓŁTE KARTKI: D. Lisowski, T. Jeżowski.

SĘDZIOWIE: A. Czyż – T. Konkel – K. Necel.

Autorem zdjęć jest Krzysztof Szymanowski.