Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Sparingowa porażka z Chojniczanką (galeria)

W środę 18 kwietnia w ramach treningu młoda bytowska drużyna rozegrała sparing z rezerwami Chojniczanki Chojnice. Na naturalnej nawierzchni boiska Kolejarza bytowiacy ulegli wzmocnionej kilkoma zawodnikami z pierwszej kadry rywali 0:2.

Goście pojechali do Chojnic w składzie juniorskim bez kilku podstawowych zawodników narzekających na drobne urazy. Początek spotkania to uważna gra przyjezdnych i dobre kontry, które przyniosły kilka rzutów rożnych i wolnych. Gospodarze przede wszystkim zagrażali za sprawą Jakuba Bąka i kilka razy zagotowało się pod bramką Marcina Majewskiego, jednak strzały w większości były niecelne. W 30. minucie błąd z boku pola karnego zrobił Marcin Urbański, który się pośliznął, pozwalając przeciwnikowi wbiec w pole karne z piłką i wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Na minutę przed końcem zagranie z głębi pola do wbiegającego na 11 metrze J. Bąka przyniosło zawodnikom z Chojnic drugie trafienie.

Druga część wyglądała podobnie Chojniczanka przeważała a bytowiacy próbowali kontratakować. W 67. minucie w sytuacji sam na sam z Bartoszem Ryngwelskim znalazł się jeden z zawodników Chojniczanki, lecz przegrał pojedynek z bytowskim golkiperem. Drutex-Bytovia na bramkę kontaktową miała w 68. minucie, gdy na strzał z 30 metra zdecydował się Rafał Zagdan i piłka nieznacznie minęła okienko bramki. Na 10 minut przed końcem dobrą okazję miał też Michał Wdowiak, który przejął piłkę na 16 metrze i uderzył na bramkę, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

CHOJNICZANKA II Chojnice – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 2:0

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Majewski – M. Kaba, W. Dunst, M. Urbański, R. Domżalski, M. Błaszkowski, A. Hendryk, K. Kropidłowski, P. Wolski, J. Cierocki, R. Zagdan oraz B. Ryngwelski, K. Cecot, M. Wdowiak, R. Kamiński, S. Lublewski, K. Szymanowski.