Aktualności - Junior A<<< Powrót

Kolorowy mecz w Gdyni i kontuzja kapitana (galeria)

Kolorowy mecz oglądali kibice w niedzielne popołudnie na stadionie w Gdyni w ramach potyczki ligowej Junior A. Arbiter spotkania wyciągnął, aż 11 żółtych kartek i 3 czerwone, a spotkanie pomiędzy miejscowym Bałtykiem i Drutex-Bytovią zakończyło się remisem 1:1.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali zagrozić bramce rywali. Po chwili lepsze wrażenie zostawiali po sobie gdynianie, którzy dwukrotnie uderzali na bramkę Marcina Majewskiego, lecz ten spokojnie sobie poradził. Niestety w 25. minucie kontuzji doznał Krzysztof Szymanowski i musiał opuścić plac gry. Do tego po minucie bytowiacy oprócz straty kapitana, stracili bramkę. Niepilnowany rywal uderzył z 14 metrze i piłka, odbijając się od słupka, wpadła do siatki. Najlepszą okazję w pierwszej połowie dla przyjezdnych miał Robert Domżalski, który z 30 metra z rzutu wolnego przymierzył w okienko, jednak miejscowy bramkarz dobrze interweniował, wybijając futbolówkę na róg.

W drugiej części przewaga Drutex-Bytovii nie podlegała już dyskusji, a zwiększyła się jeszcze bardziej, gdy z boiska został usunięty jeden z rywali. Gospodarze od tego momentu nastawili się na kontry i dwie z nich mogły zakończyć się bramkami. W 64. minucie sam na sam z Bartoszem Ryngwelskim znalazł się jeden z przeciwników, jednak dobrą interwencją popisał się bytowski golkiper. Na 10 minut przed końcem jeszcze lepszą okazję mieli zawodnicy Bałyku, wychodząc z kontrą 5 na jednego R. Domżalskiego. Na szczęście gości miejscowi za bardzo kombinowali i zagrali do kolegi będącego na pozycji spalonej i akcja została przerwana. Zawodnicy z Bytowa dążyli do wyrównania i po kilku stałych fragmentach dopięli swego. Dorzucenie R. Domżalskiego trafiło na głowę Marcina Urbańskiego i piłka wpadła obok bezradnego bramkarza z Gdyni. Od tego momentu trwała zażarta walka o każdą piłkę i zdobycie zwycięskiej bramki. Niestety w tym fragmencie nie popisał się arbiter spotkania, który nie panował nad piłkarzami, rozdając kartki na lewo i prawo. W 85. minucie za kolejny brutalny faul kolejny z zawodników gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę. Bytowiacy byli blisko objęcia prowadzenia w 87. minucie, gdy dobrze rozegrany rzut wolny wyprowadził K. Kropidłowskiego na pozycję sam na sam, jednak strzał naszego pomocnika fenomenalnie obronił bramkarz. Dwie minuty później dobra akcja lewą stroną Sebastiana Jeżewskiego. Dośrodkowanie powracającego po kontuzji bytowiaka przeciął przed bramkarzem Jakub Cierocki i gdy wydawało się, że piłka wpada do bramki, tak się odbiła od linii bramkowej, że wykręciła się poza słupek. Minutę później kolejny faul na K. Kropidłowskim i uderzenie go przez rywala przyniosło niespodziewanie wyrzucenie naszego zawodnika z boiska, ponieważ otrzymał on drugie napomnienie. Choć do końca spotkania goście nacierali, to jednak wynik się nie zmienił.

– Nie lubię mówić na temat sędziowania, ale pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby zawodnik, który był kilka razy faulowany, a po gwizdku uderzany i popychany, za co przeciwnicy otrzymywali żółte kartki, wyleciał z boiska. Szkoda straconych punktów, ale należy szanować choć punkt, bo przeciwnik miał również kilka znakomitych sytuacji na rozstrzygnięcie tego spotkania – powiedział Jacek Maszkowski.

BAŁTYK Gdynia – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 1:1

BRAMKI: 1:0 K. Wejman (26), 1:1 M. Urbański (80).

BAŁTYK: P. Bochiński – M. Kołodziejski, I. Gibaszek, J. Barlak (46 M. Nowak), S. Kołodziejski, P. Szejko, P. Niemiec (80 R. Giruć, 89 M. Turkacz), K. Wejman, D. Sarnowski, S. Komsta, M. Kokociński.

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski (46 B. Ryngwelski) – K. Szymanowski (25 P. Lorbiecki), W. Dunst, M. Urbański, R. Domżalski, S. Lublewski (80 K. Jakusz), P. Wolski (46 K. Kropidłowski), A. Hendryk (46 S. Jeżewski), M. Czapiewski, K. Cecot, J. Cierocki.

ŻÓŁTE KARTKI: M. Kokociński x2, I. Gibaszek x2, R. Giruć, M. Kołodziejski – K. Kropidłowski x2, J. Cierocki, B. Ryngwelski, P. Lorbiecki.

CZERWONE KARTKI: M. Kokociński (55 – 2ż), I. Gibaszek (85 – 2ż) – K. Kropidłowski (90 – 2ż).

SĘDZIOWIE: S. Karski – B. Behmke – M. Karolewicz.