Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Dobra forma trwa. Tym razem wygrana z Jaguarem

Trzecią z rzędu wygraną mogli cieszyć się zawodnicy rezerw bytowskiego klubu. Po dobrej drugiej połowie Drutex-Bytovia pokonała Jaguara Gdańsk 3:1.

Pierwsza połowa nie zachwyciła ani z jednej, ani z drugiej strony. Choć na początku lepiej radzili sobie bytowiacy to jednak nic nie potrafili stworzyć pod bramką rywala. Goście z Gdańska z każdą minutą przejmowali inicjatywę i dwukrotnie byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Raz w 25 minucie, gdy na strzał z 40 metra zdecydował się jeden z pomocników i piłka, lobując Mateusza Oszmańca spadła tuż obok bramki. Drugi raz, gdy w polu karnym zakotłowało się, ale na szczęście bytowiacy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

Druga część to już popis miejscowych, którzy zdominowali gdańszczan i już praktycznie po 10utach min powinni wyraźnie prowadzić. Najpierw na strzał zdecydował się Michał Szewczyk i piłka nie trafiła w światło bramki, po chwili dobre dorzucenie piłki z prawej strony w ostatniej chwili zablokowali obrońcy. Najbliżej objęcia prowadzenia był Patryk Wolski, któremu na głowę piłkę z rzutu wolnego dorzucił Maksymilian Hebel, a tą instynktownie obronił bramkarz przyjezdnych. W 55. minucie golkiper Jaguara był już bez szans. Dośrodkował ponownie z prawej strony M. Hebel a głową akcję zamknął M. Szewczyk. Choć po strzeleniu gola w dalszym ciągu przeważali bytowiacy, to jednak goście w 66 minucie zdołali wyrównać, gdy lewą stroną w pole karne wpadł jeden z pomocników i posłał piłkę obok bezradnego M. Oszmańca. Zawodnicy z Gdańska na moment złapali wiatr w żagle i o mały włos wyszliby na prowadzenie. W 68. minucie po rzucie rożnym i strzale głową fenomenalnie spisał się bytowski golkiper, wybijając futbolówkę na rzut rożny, po którym ponowne uderzenie głową powędrowało tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką. Po tym ostrzeżeniu Drutex-Bytovia ponownie ruszyła do ataku i w 75. minucie po raz drugi objęła prowadzenie. Z ponad 30 metra z rzutu wolnego idealnie przymierzył M. Hebel i piłka wylądowała w samym okienku bramki rywali. Minutę później było już 3:1, dobra akcja Rafała Zagdana i M. Szewczyka, którego strzał odbił bramkarz z Gdańska, jednak już przy dobitce Aleksa Hendryka był bez szans. Do końca spotkania miejscowi nie pozwolili już gościom zagrozić swojej bramce, a sami stworzyli jeszcze kilka zagrożeń, jednak nie przyniosły one zdobyczy bramkowej.

– O pierwszej połowie chcemy jak najszybciej zapomnieć, bo to chyba najsłabsze 45 minut w tym sezonie. Na szczęście po mocniejszych słowach w szatni zespół się obudził i pokazał, na co ich stać. Fenomenalna bramka Maksa z rzutu wolnego sprawiła, iż gościom uszło powietrze i spokojnie zainkasowaliśmy kolejne trzy punkty, które są bardzo ważne do utrzymania się w 4 lidze – mówi Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA II Bytów – JAGUAR Gdańsk 3:1

BRAMKI: 1:0 M. Szewczyk (55), 1:1 D. Belecki (66), 2:1 M. Hebel (75), 3:1 A. Hendryk (76).

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Oszmaniec – M. Kaba, E. Zarskis, T. Galikowski, P. Piórkowski, M. Błaszkowski, K. Kropidłowski (46 A. Hendryk), M. Hebel (81 K. Bartelik), M. Szewczyk, B. Biel (46 P. Wolski), R. Zagdan (88 W. Gostomski).

JAGUAR: P. Skrypoczka – D. Belecki, K. Bladowski, P. Dembek, R. Ogrodowicz (67 M. Bujak), T. Panek, M. Pietruszewski, J. Sobczyk, R. Szuba, K. Szydłowski (84 D. Kętrzyński), S. Żołnowski.

ŻÓŁTE KARTKI: B. Biel, R. Zagdan, P. Piórkowski – P. Dembek.

SĘDZIOWIE: S. Myszk – K. Sęktas – A. Piotrowski.