Aktualności - Junior B<<< Powrót

Porażka w Gdyni z Bałtykiem

W początkową fazę meczu lepiej weszli zawodnicy Drutex-Bytovii, którzy zepchnęli do obrony zawodników z Gdyni. W 19. minucie na prowadzenie po indywidualnej akcji bocznym sektorem boiska wyszli gospodarze. Kolejne trafienie Bałtyk dołożył w 31. minucie po błędzie jednego z obrońców „Czarnych Wilków”.

Tuż po przerwie Gawin przerywa akcję Bałtyku za co zostaje ukarany czerwoną kartką i tym samym osłabia bytowiaków.. Mimo jednego mniej zawodnika Drutex-Bytovia szukała swoich szans do zdobycia bramki kontaktowej. Udaje się to Filipowi Zblewskiemu, który indywidualnie przedryblował trzech zawodników i uderzył obok bezradnego bramkarza. Do ostatnich minut regulaminowego czasu obie drużyny dążyły do zdobycia goli. W ostatniej akcji meczu zawodnicy Bałtyku podwyższyli wynik na 3:1.

– Początek meczu nie wskazywał na porażkę. Jednak dwa błędy w obronie i znowu musimy gonić wynik. Na drugą połowę wyszliśmy „nabuzowani” jednak szybko otrzymana czerwona kartka pokrzyżowała nam plany. Brawo dla chłopaków, że starali się odrobić straty – komentuje Mateusz Śmigiel.

18 KOLEJKA – JUNIOR B: BAŁTYK GDYNIA – DRUTEX-BYTOVIA 3:1

BRAMKI: F. Zblewski

DRUTEX-BYTOVIA: A. Stachyra, P. Gawin, D. Kowalonek, P. Leik, K. Żmuda- Trzebiatowski (57’ K. Ebertowski), J. Malich (67’ D. Somionka), B. Wolski (77’ W. Matuszyński), M. Leik (49’ W. Treder) , F. Zblewski , K. Zblewski, P. Górny oraz Ł. Marcinkowski, M. Wirkus