Aktualności - Junior D<<< Powrót

Pierwszy ligowy punkt! (galeria)

W sobotę 28 kwietnia 2018 roku zespół juniora D1 rozegrał wyjazdowe spotkanie z Doliną Gałąźnia Wlk. rozpoczynając rundę wiosenną sezonu 2017/2018. Od początku spotkania gra obu zespołów była wyrównana. Zawodnicy Drutex-Bytovii dobrze rozgrywali piłkę i pilnowali ustawienia na boisku. W 18. minucie spotkania gospodarze przeprowadzili szybką akcję środkiem boiska, gdzie w sytuacji sam na sam napastnik Doliny pokonał pewnym strzałem naszego bramkarza. Wynikiem 1:0 dla gospodarzy zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie nasz zespół ruszył do ataku i z minuty na minutę zaczął stwarzać groźne akcje pod bramką gospodarzy. W 45. minucie Ksawier Wojach prostopadłym podaniem za linię obrony obsłużył Pawła Sylkę, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował sytuacji strzelając bramkę wyrównującą. W meczu kilkoma efektownymi interwencjami popisywał się nasz bramkarz Arkadiusz Żuk, który uchronił nasz zespół od utraty bramki.

W 52. minucie Arek Żuk interweniował w polu karnym i sędzia spotkania dopatrzył się niedozwolonego zagrania bramkarza i podyktował rzut karny. – Decyzja sędziego była niesprawiedliwa i krzywdząca nasz zespół – komentuje trener Adam Zborowski. Rzut karny wykorzystała zawodniczka Doliny strzelając drugą bramkę. Po stracie bramki nasi zawodnicy nie załamali się i zaczęli z furią atakować. Poświęcenie i chęć zdobycia bramki opłaciła się. W 57. minucie rzut rożny wykonał Paweł Sylka, który precyzyjnym dośrodkowaniem obsłużył Kacpra Łozę, który strzałem głową zdobył gola dającego remis.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku, ale bardziej cieszy mnie gra moich zawodników. Gra była przemyślana i budowana powoli od swojej bramki. Trzeba popracować jeszcze nad ustawieniem formacji w grze defensywnej. Dodam, że pierwszy mecz z Doliną przegraliśmy 5:0. Także widać duży postęp w grze chłopaków. Całej drużynie należą się gratulacje za grę i wynik, że nie odpuścili do końca. Na najwyższą ocenę zasłużyli w tym meczu Jakub Paszki, Arek Żuk oraz zdobywca bramki wyrównującej Kacper Łoza – mówi trener Zborowski.

DOLINA Gałęźnia Wlk – DRUTEX-BYTOVIA Bytów – 2:2

Bramki: Paweł Sylka – 1, Kacper Łoza – 1

Drutex-Bytovia: A. Żuk, J. Paszki, J. Łącki /B. Koszela/, B. Recław, B. Zygier /J. Sawicki, M. Kobiela/, F. Byczkowski, G. Orłowski /R. Szymański/, P. Sylka, K. Wojach /K. Łoza/, K. Wirkus.