Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Wyraźna przegrana w Słupsku (galeria)

28 kwietnia zespół rezerw Drutex-Bytovii rozegrał w Słupsku mecz ligowy z miejscowym Gryfem. Faworyzowani i doświadczeni gospodarze wygrali wyraźnie 4:0, mając tylko przez pierwsze 45 minut pewne kłopoty z bytowskim młodym zespołem.

W pierwszej połowie, mimo spodziewanej derbowej walki, obserwowaliśmy piłkarskie szachy. Słupszczanie ataki przeprowadzali skrzydłami, skąd dośrodkowując starali się znaleźć Łukasza Stasiaka, czołowego strzelca swojej drużyny. Większość piłek padała jednak łupem bramkarza Mateusza Oszmańca bądź środkowych obrońców. Bytowski zespół mądrze i ciasno ustawiony w defensywie, skutecznie zagęszczał środek pola, szukając swoich szans w kontrach. Po jednej z nich zrobiło się niebezpiecznie pod bramką miejscowych, ale bramkarz zdołał wyłapać piłę. W odpowiedzi w 22. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po rzucie rożnym. Niezdecydowanie naszych stoperów wykorzystał strzałem głową Ł. Stasiak. Chwilę później długie dośrodkowanie Roberta Domżalskiego, zamienił na bramkę, również głową, Rafał Zagdan, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Po przerwie słupszczanie dopięli swego. Mimo chęci odrobienia przez gości strat, popełniali oni mnóstwo błędów, zarówno indywidualnych, jak i w ustawieniu formacji. Szybko stracona druga bramka nie wyzwoliła w zespole piłkarskiej złości. Bytowiacy nie podjęli walki, czego skutkiem były jeszcze dwa gole, stracone po szybkich kontrach. Drużynę Drutex-Bytovii stać było jedynie na strzał z dystansu Macieja Błaszkowskiego i kilka stałych fragmentów gry z okolic pola karnego słupszczan.

– Jesteśmy wszyscy, mocno zawiedzeni swoją postawą w drugiej części meczu i wynikiem. Tak nie można grać w derbach. Po dobrej pierwszej połowie zakładaliśmy agresywną grę i korekty taktyczne. Niestety nic nam na boisku nie wyszło. Zejście po przerwie Rafała Zagdana mocno osłabiło nasze działania ofensywne. Myślę też, iż gdyby był z nami tego dnia Tomek Galikowski, którego zatrzymały w domu sprawy rodzinne, mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej – powiedział trener Artur Chajecki.

GRYF Słupsk – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 4:0

BRAMKI: 1:0 Ł. Stasiak (22), 2:0 Ł. Stasiak (54), 3:0 M. Majcher (58), 4:0 T. Ślusarz (64).

GRYF: M. Kędzia – M. Szałek, K. Wańdzio, D. Tofil (67 K. Jendruch), Ł. Stasiak, M. Majcher, D. Więckowski, T. Ślusarz (Sz. Schulz), J. Amoah, M. Staniaszek, W. Wójcik (67 K. Bednarczyk).

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Oszmaniec – M. Kaba, E. Żarskis, R. Domżalski, K. Bartelik, M. Błaszkowski, K. Kropidłowski, B. Biel, P. Wolski, A. Hendryk, R. Zagdan (46 W. Gostomski).

ŻÓŁTE KARTKI: M. Staniaszek – A. Hendryk, B. Biel.

SĘDZIOWIE: S. Marciniak – A. Łangowski – A. Kwapisiewicz.