Aktualności - Junior D<<< Powrót

Pewne zwycięstwo nad Chojniczanką (galeria)

5 maja o godz. 11.00 na własnym boisku zespół juniora D1 podejmował ekipę z Chojniczanki Chojnice. Zawodnicy Drutex-Bytovii wyszli do meczu bardzo skoncentrowani i nastawieni na walkę. Od samego początku spotkania gra naszego zespołu była bardzo przemyślana, a akcje konstruowane były od naszej bramki bardzo cierpliwie i rozważnie. Jednak ekipa z Chojnic bardzo dobrze broniła dostępu do swojej bramki skutecznie rozbijając nasze ataki. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy po wrzutce Pawła Sylki i niedokładnie przyjęciu przez Julka Sawickiego w polu karnym gości doszło do dużego zamieszania, w którym jeden z zawodników Chojniczanki przy naporze naszych zawodników nieszczęśliwie skierował piłkę do własnej bramki.

Od początku drugiej połowy to nasz zespół przejął inicjatywę i groźnie atakował. W 39. minucie meczu Filip Byczkowski oddał piękny strzał, który bramkarz gości wybił przed siebie a do piłki dokończył Gabryś Orłowski, który zawodem pokonał bramkarza i umieścił piłkę w bramce gości. Strzelone druga bramka wprowadziła więcej spokoju w grze naszych zawodników, którzy z minuty na minutę grali coraz bardzie swobodnie i groźnie atakowali. W 47. minucie rzut wolny wykonywał Ksawier Wojach, który przepięknym strzałem trafił piłka w słupek. Odbitą piłkę przejął Robert Szymański, który bez problemu pewnie zdobył trzecia bramkę dla naszego zespołu. Po tej bramce nastąpiło rozluźnienie w szeregach naszych zawodników i w 49. minucie goście po błędzie linii obrony praktycznie wepchnęli piłkę do naszej bramki. Już po niecałej minucie nasi zawodnicy odpowiedzieli, gdzie po długim dograniu piłki do Gabrysia Orłowski ego ten pięknym strzałem pokonał po raz drugi bramkarza Chojniczanki.

W 57. minucie zawodnicy wykonywali rzut wolny, piłka trafiła jedna go z zawodników stojących w murze i po rykoszecie zmyliła naszego bramkarza i wpadła do bramki. Nasi zawodnicy jednak nie zamierzali opuszczać. W tej samej minucie kapitalnym strzałem popisał się Robert Szymański, który z 20 metra posłał piłkę do siatki nie dając żadnych szans bramkarzowi ustalając wynik meczu na 5:2 dla naszego zespołu. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku, ale przede wszystkim cieszy mnie styl gry jaki zaprezentowali moi zawodnicy. To był bardzo dobry mecz pod każdym względem. Chłopcy wnieśli się na wyżyny swoich umiejętności. Był to dzień, w którym wszystko im wychodziło. Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom – komentuje trener Adam Zborowski.

DRUTEX-BYTOVIA – CHOJNICZANKA – 5:2

Bramki: G. Orłowski – 2, R. Szymański – 2, gol samobójczych – 1.

Skład zespołu: A. Żuk, J. Paszki, J. Łącki, B. Recław, K. Mański, F. Byczkowski, B. Zygier, P. Sylka, K. Wojach, J. Sawicki, A. Rolbiecki, K. Łoza, R. Szymański, G. Orłowski.