Aktualności - Junior A<<< Powrót

Remis z Chojniczanką po walce (galeria)

29 kwietnia w Bytowie, drużyna juniorów starszych Drutex-Bytovii spotkała się w kolejnym meczu ligowym z Chojniczanką Chojnice, wiceliderem tabeli. Po emocjonującym meczu, pełnym walki i dramatycznych zwrotów akcji, padł remis 1:1.

Nasz zespół przystąpił do meczu mocno osłabiony. Kontuzje i kartki wyeliminowały z gry kilku podstawowych zawodników. Część też zagrała dzień wcześnie w meczu rezerw z Gryfem w Słupsku. Pomimo kłopotów kadrowych, bytowiacy mocno zmobilizowali się i dobrze zagrali przeciwko faworyzowanej ekipie gości. Mimo sporej przewagi i kilku dobrych sytuacji bramkowych nie udawało się pokonać bramkarza z Chojnic. Okazje marnowali Jakub Cierocki, Karol Cecot i Mariusz Czapiewski. Nie potrafił też skierować piłki w światło bramki, w dogodnej sytuacji Seweryn Lublewski. Dobrym strzałem, po rzucie wolnym z 30 metrów, popisał się też Marcin Urbański. W 37. minucie, po rzucie rożnym bitym przez M. Czapiewskiego, w zamieszaniu podbramkowym, przytomnie przymierzył Sebastian Jeżewski i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Gości w tej części meczu stać było jedynie na niegroźne strzały z dystansu, choć w końcówce, po błędzie naszego bramkarza Bartosza Ryngwelskiego, niebezpiecznie zakotłowało się pod bramką bytowską bramką.

Druga część meczu to twarda gra z obu stron i wyrównany mecz. Goście odważniej zaatakowali, tworząc kilka niebezpiecznych akcji. Gospodarze z kolei odpowiadali kontrami. Kilka z nich przeprowadził indywidualnie, wprowadzony po przerwie Rafał Zagdan, ale minimalnie chybił, bądź szczęśliwie bronił bramkarz z Chojnic. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 80. minucie. Do dośrodkowanej z głębi pola piłki wyskoczył J.Cierocki i w momencie strzału głową został powalony na ziemię przez bramkarza gości. Piłka trafiła w słupek i opuściła plac gry. Po udzieleniu pomocy medycznej obu piłkarzom, sędzia, zamiast wrócić do ewidentnego faulu i podyktować rzut karny, nie wiedzieć czemu zarządził rzut sędziowski. Ostatnie minuty meczu to chaotyczna obrona wyniku piłkarzy Drutex-Bytovii, co skończyło się błędem bloku defensywnego i utratą pechowej bramki w doliczonym przez sędziego czasie gry. Mecz zakończył się podziałem punktów.

– Bardzo dobry mecz. Zaimponowali nasi zawodnicy podejściem do meczu i swoim zaangażowaniem. Niestety braki kadrowe i utrata sił u niektórych piłkarzy w końcówce meczu, nie pozwoliły na zasłużone zwycięstwo. Brak decyzji sędziego o podyktowaniu ewidentnego rzutu karnego dla naszej drużyny, zupełnie niezrozumiały i mocno krzywdzący – mówił po meczu trener Artur Chajecki.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – CHOJNICZANKA Chojnice 1:1

BRAMKI: 1:0 S. Jeżewski (40), 1:1 K. Janiszewski (90+1).

DRUTEX-BYTOVIA: B. Ryngwelski (46 M. Majewski) – S. Lublewski, P. Gawin, S. Jeżewski, M. Czapiewski, W. Dunst, K. Cecot (89 R. Kamiński), K. Jakusz (46 R. Zagdan), P. Lorbiecki, M. Urbański, J. Cierocki.

CHOJNICZANKA: K. Gibas – F. Szwoch (58 A. Zakrzewski), M. Grzempa, J. Kupczyk (46 D. Ryngwelski), M. Wysocki, M. Niemczyk, M. Kurs (69 A. Lemańczyk)), A. Szwoch, K. Stępień (46 M. Warsiński), K. Janiszewski, K. Brzószczyk.

ŻÓŁTE KARTKI: K. Cecot, R. Zagdan, P. Lorbiecki – A. Zakrzewski.

SĘDZIOWIE: K. Kwiatkowski – M. Cyrson – A. Cyrson.

TAGI:

Comments are closed.

1 LIGA WOJEWÓDZKA
JA - JUNIOR STARSZY
LpDrużynaPktMZRPStrz.Stra.+/-
1Chojniczanka41181323581840
2KP Starogard Gd.39171232421230
3Czarni Pruszcz Gd.35171124481830
4Drutex-Bytovia35171052472126
5Jaguar Gdańsk33181035512823
6Gryf Słupsk3217953491930
7Gryf Wejherowo3018936422517
8Bałtyk Gdynia261882840346
9Żuławy Nowy Dwór Gd.121840143852-14
10GOSRiT Luzino91730141256-44
11Karol Pęplino61720151172-61
12Orzeł Trąbki Wielkie4181116689-83
wiecej »