Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Remis z Powiślem (galeria)

6 maja Drutex-Bytovia II zagrała swój 26 mecz w tym sezonie. Po wyrównanym spotkaniu z Powiślem Dzierzgoń padł wynik remisowy 1:1.

W pierwszej części spotkania obie drużyny stworzyły sobie po jednej stuprocentowej sytuacji. Najpierw w 17. minucie akcja prawą stroną i dośrodkowanie Pawła Piórkowskiego na 10 metrze przedłużył Patryk Wolski i piłka trafiła na 5 metr do nadbiegającego Krzysztofa Kropidłowskiego. Niestety nasz lewo skrzydłowy naciskany mocno przez przeciwnika trafił piłką w poprzeczkę. Przeciwnicy najlepszą okazję zmarnowali w 26 minucie, gdy po błędzie Tomasza Galikowskiego jeden z rywali wyszedł sam na sam z Andrzejem Witanem, jednak bytowski golkiper wybronił uderzenie przeciwnika.

Druga część rewelacyjnie zaczęła się dla bytowiaków. W 50. minucie dośrodkowanie Macieja Błaszkowskiego z rzutu wolnego musnął głową obrońca z Dzierzgonia, czym zmylił swojego bramkarza i piłka wpadła do siatki gości. Od tego momentu zawodnicy Powiśla zaczęli szturmować miejscową bramkę. Choć kilka razy się zakotłował pod bramką A. Witana to jednak, przez długi czas gospodarze dobrze sobie radzili w defensywie. Niestety w doliczonym czasie gry trzykrotnie przeciwnicy wykonywali rzut wolny z 25 metra. I choć dwa pierwsze uderzenia trafiały w mur, to trzecie dorzucenie trafiło na głowę jednego z zawodników, który trafił do bytowskiej bramki.

– Szkoda bramki straconej w samej końcówce, bo to najbardziej boli, ale ogólnie jesteśmy zadowoleni z gry młodzieży. Ważne, że zdobyliśmy kolejny punkt – komentuje Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA II Bytów – POWIŚLE DZIERZGOŃ 1:1

BRAMKI: 1:0 M. Błaszkowski (50), 1:1 S. Krysiński (90+1).

DRUTEX-BYTOVIA II: A. Witan – M. Kaba, E. Zarskis, P. Piórkowski, M. Urbański, T. Galikowski, M. Błaszkowski, K. Kropidłowski, R. Zagdan, P. Wolski (86 M. Czapiewski), O. Kpassa.

POWIŚLE: T. Kowalski – P. Maluchnik, Maciej Pietrzyk, S. Krysiński, A. Hadrysiak, D. Orłowski, Mateusz Pietrzyk, T. Przybyszewski, P. Lewandowski (76 M. Muller), O. Gajewski, K. Wierzba (90+2 K. Górak).

ŻÓŁTE KARTKI: P. Piórkowski – P. Lewandowski

SĘDZIOWIE: M. Żurawski – M. Skwiot – A. Borawski