Aktualności - Junior D<<< Powrót

Bez punktów po dobrym meczu z Czarnymi (galeria)

13 maja zespół juniora D1 naszego klubu rozegrał wyjazdowe spotkanie z rówieśnikami klubu Czarni Czarne. Od samego początku spotkania w upalnej pogodzie zawodnicy naszego zespołu dzielnie walczyli z przeciwnikiem. W 9. minucie meczu po stałym fragmencie gry z rzutu rożnego gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Przez dłuższy czas pierwszej połowy gra była wyrównana. Zawodnicy Czarnych grali wysokim pressingiem i byli bardzo agresywni. Jednak to nasz zespół w 27. min ucie spotkania zdołał wyrównać, kiedy Paweł Sylka dograł do Ksawiera Wojach w centralna cześć pola karnego a ten ograł obrońcę i ładnym strzałem w róg bramki pokonał bramkarza Czarnych. Na przerwę drużyny schodziły z remisem 1:1.

Druga połowa to walka na boisku od samego początku. W 47. minucie kapitalnym strzałem popisał się Julek Sawicki, który z 30 metra przelobował bramkarza gospodarzy. Był to strzał, który był ozdobą tego spotkania. Niestety dwie minuty później znowu po rzucie różnym doprowadzili do wyrównania. Wydawało się, że remis zostanie już do końca meczu, jednak w 59. minucie spotkania kolejny raz po rzucie rożnym gospodarze zdobyli zwycięskiego gola ustalając wynik meczu 3:2.

– W tym meczu drużynę juniora D1 poprowadził trener Grzegorz Rzepiński, zawodnicy naszej drużyny zagrali dobre spotkanie, o wyniku meczu zadecydowały stałe fragmenty gry – rzuty różne, z których gospodarze zdobyli wszystkie bramki. Nasi zawodnicy nie potrafili skutecznie bronić się przy tych fragmentach gry. Zawodników trzeba pochwalić za zaangażowanie i walkę na boisku. Niewątpliwym bohaterem meczu w naszej drużynie był Julian Sawicki, który strzelił fantastyczną bramkę i wyprowadził nasz zespół ma prowadzenie, którego jednak nie potrafiliśmy utrzymać – komentuje Adam Zborowski.

CZARNI Czarne – DRUTEX-BYTOVIA 3:2

BRAMKI: Ksawier Wojach – 1, Julian Sawicki – 1.

Skład zespołu : ŻUK A., KOSZELA B., PASZKI J., SAWICKI J., ORŁOWSKI G., SZYMAŃSKI R., ZYGIER B., SYLKA P., WOJACH K., ŁOZA K., PELA B., KROPIDLOWSKI K., ROLBIECKI A., KOBIELA M., PASZKI D., WYSZOMIRSKI A.