Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Podział punktów w Gdańsku (galeria + wideo)

W sobotę o godz. 11.00 w Gdańsku Drutex-Bytovia II zremisowała z miejscową Gedanią 1:1 w ramach rozgrywek IV ligi.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zespoły praktycznie nie stwarzały sytuacji podbramkowych. Najlepszą w tej części mieli bytowiacy, którzy po dobrym prostopadłym podaniu Jakuba Kuzdry i wyjściu Rafała Zagdana na czystą pozycję powinni zdobyć bramkę. Nasz napastnik popędził na bramkę i z ostrego konta wycofał piłkę do nieobstawionego na 10 metr Konrada Bartelika, jednak nasz zawodnik w ostatniej chwili pośliznął się, co spowodowało złe opanowanie piłki i akcja skończyła się zablokowanym uderzeniem. Gospodarze, choć więcej posiadali piłkę, to jednak oprócz kilku wrzutek nie zagrozili bytowskiej bramce.

W drugiej części goście nastawili się na kontry i to przyniosło w 59. minucie prowadzenie. Kolejne dobre prostopadłe zagranie J. Kuzdry do R. Zagdana i nasz snajper bez problemu pokonał miejscowego bramkarza. Po chwili mogło być 2:0. Kopia bramkowej sytuacji, jednak w ostatniej chwili R. Zagdana na 30 metrze uprzedził golkiper z Gdańska. Gospodarze nacierali przede wszystkim bokami. W 64. minucie dorzucenie z lewej strony kończył strzałem głową napastnik Gedanii, jednak bardzo dobrze w bramce spisał się Andrzej Witan. W 71. minucie był już jednak bez szans, gdy dorzucenie z prawej strony trącił głową zawodnik gospodarzy i piłka, odbijając się od słupka, wpadła do bytowskiej bramki. W 82. minucie dobra współpraca J. Kuzdry z R. Zagdanem przyniosła kolejne wyprowadzenie tego drugiego na dobrą pozycję, jednak tym razem górą był obrońca, wybijając dwukrotnie piłkę spod nóg napastnika. Ten chcąc odzyskać futbolówkę, trafił w nogi przeciwnika i musiał opuścić plac gry, gdyż było to jego drugie upomnienie. Ostatnie 10. minut należało do miejscowych, jednak dobrze funkcjonowała defensywa, nie pozwalając na oddanie uderzeń. Bytowiacy w końcówce spotkania mieli jeszcze dwie szanse na zwycięską bramkę, jednak Tomasz Galikowski i Krzysztof Kropidłowski w zamieszaniach podbramkowych przestrzelili i mecz zakończył się podziałem punktów.

– Ważny punkt z trudnego terenu. Dzisiaj mieliśmy tylko 2 zmienników, ponieważ w niedzielę gramy ważny mecz w juniorach z Jaguarem Gdańsk. Szkoda, że jeszcze jedna z dwójkowych akcji Jakuba i Rafała nie skończyła się bramką, bo pewnie dowieźlibyśmy to zwycięstwo do końca – komentował Jacek Maszkowski.

GEDANIA Gdańsk – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 1:1

BRAMKI: 0:1 R. Zagdan (59), 1:1 B. Bławat (71).

GEDANIA: B. Sobol – K. Wojnicki, M. Lipka-Wszołczyk, M. Broda (60 P. Dąbrowski), Ł, Skowroński, F. Witkowski, P. Deja (60 K. Januszewski), P. Wróblewski, M. Gorwa, Ch. Dejk (46 B. Bławat), M. Malinowski.

DRUTEX-BYTOVIA II: A. Witan – M. Kaba, T. Galikowski, P. Piórkowski, M. Urbański (46 P. Wolski), J. Kuzdra, M. Błaszkowski, A. Hendryk, K. Bartelik (84 W. Gostomski), K. Kropidłowski, R. Zagdan.

ŻÓŁTE KARTKI: Ł. Skowroński – J. Kuzdra, R. Zagdan x2.

CZERWONA KARTKA: R. Zagdan (82 – 2ż)

SĘDZIOWIE: M. Tarnawski – Sz. Augustjański – R. Kalbratowski

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/WUYUmmk0sWU” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>