Aktualności - Junior A<<< Powrót

Wysoka wygrana z Jaguarem Gdańsk (galeria)

W niedzielę 13 maja swój najlepszy mecz w sezonie rozegrali juniorzy starsi Drutex-Bytovii. Po całkowitej dominacji przez 90 minut wygrali z trzecim zespołem w tabeli Jaguarem Gdańsk 5:2.

Już po 9 minutach gospodarze powinni prowadzić 3:0, jednak w dobrych sytuacjach nie trafiali do siatki Kacper Chajecki, Kacper Jakusz, czy uderzenie z najbliższej odległości Jakuba Cierockiego instynktownie wybił na róg bramkarz gości. Dopiero akcja z 10 minuty przyniosła trafienie Karola Cecota, który przelobował z 30 metra gdańskiego bramkarza. Pięć minut później bytowiacy podwyższyli prowadzenie, kiedy to po przedłużeniu piłki głową przez J. Cierockiego do siatki piłkę wpakował Mariusz Czapiewski. Gdy mecz odbywał się pod całkowitą dominacją bytowiaków, niegroźny faul w polu karnym przyniósł bramkę zawodnikom z Gdańska, którzy pokonali Bartosza Ryngwelskiego z rzutu karnego. Po krótkim oddaniu placu przyjezdnym, miejscowi znów ruszyli do ataku. W krótkim odstępie czasu, stwarzając sobie kilka ciekawych sytuacji. W 25. minucie kolejna świetna parada golkipera Jaguara, kiedy to strzelał głową K. Chajecki. Olbrzymie zagrożenie pod gdańską bramką powodowały stałe fragmenty gry, gdzie bardzo dobrze radzili sobie w powietrzu zawodnicy z Bytowa. W 33. minucie jeden z nich przyniósł trzecią bramkę, gdy po dorzuceniu piłki przez K. Chajeckiego, z najbliższej odległości do bramki wepchnął ją Seweryn Lublewski. Chwilę później bliski podwyższenia rezultatu był K. Jakusz jednak strzelił obok słupka i pierwsza część zakończyła się wynikiem 3:1.

W drugich 45 minutach przewaga bytowiaków rosła jeszcze bardziej. W 49. minucie akcję z prawej strony zamknął na 14 metrze Patryk Wolski, uderzając z woleja w światło bramki, jednak sędzia boczny dopatrzył się spalonego. Chwilę później P. Wolski z podobnego miejsca zamykał dośrodkowanie S. Lublewskiego, jednak uderzona piłka głową minęła słupek. W 57. minucie dogranie J. Cierockiego wykorzystał M. Czapiewski, posyłając piłkę nad bramkarzem. 8 minut później dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi J. Cierockiego, który trafił po raz piąty dla bytowskiego zespołu. W kolejnych minutach na strzały z dystansu zdecydowali się K. Jakusz i Robert Domrzalski i tylko o centymetry futbolówka mijała okienko bramki Jaguara. Na 15 minut przed końcem jedna z nielicznych kontr gości przyniosła im drugi rzut karny. Tym razem pokonany z 11 metra został Marcin Majewski, który w przerwie tradycyjnie zastąpił B. Ryngwelskiego. W ostatnich minutach bytowiacy nadal nacierali i choć ponownie do siatki trafił P. Wolski, to jednak po raz drugi sędzia asystent podniósł chorągiewkę.

– Najlepszy mecz naszych podopiecznych w tym sezonie. Od pierwszej do ostatniej minuty nie dali nawet nadziei rywalom na korzystny wynik. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie podobnie i zajmiemy jedno z czołowych miejsc w tej lidze – mówi Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – JAGUAR Gdańsk 5:2

BRAMKI: 1:0 K. Cecot (10), 2:0 M. Czapiewski (15), 2:1 W. Szymański (19-k), 3:1 S. Lublewski (33), 4:1 M. Czapiewski (57), 5:1 J. Cierocki (64), 5:2 W. Szymański (75-k).

DRUTEX-BYTOVIA: B. Ryngwelski (46 M. Majewski) – M. Urbański (46 P. Wolski), W. Dunst, R. Domżalski, S. Lublewski (85 R. Kamiński), K. Cecot, K. Jakusz, S. Jeżewski (80 P. Lorbiecki), M. Czapiewski, K. Chajecki, J. Cierocki.

JAGUAR: D. Baran – S. Brudnowski (46 M. Przybytkowski), R. Halman, J. Sawicki, M. Szary, P. Urbański (46 K. Gergella), K. Filas, W. Szymański, D. Kętrzyński, B. Kujawski, O. Demkowicz.

ŻÓŁTA KARTKA: W. Dunst.

SĘDZIOWIE: A. Piotrowski – J. Gralak – A. Cyrson