Aktualności - Junior A<<< Powrót

Bezbramkowy remis w Starogardzie Gdańskim (galeria)

20 maja na stadionie w Starogardzie Gdańskim, juniorzy starsi Drutex-Bytovii rozegrali mecz 22 kolejki z miejscowy Klubem Piłkarskim. Zespół gospodarzy to faworyt rozgrywek, długo liderujący, z aspiracjami na grę w Centralnej Lidze Juniorów. W rundzie jesiennej dość szczęśliwie ograli nasz zespół w Bytowie, więc chęć rewanżu była duża.

Pierwsza część meczu to niedokładna gra naszego zespołu. Dużo strat piłki i niecelnych podań powodowało, iż akcje ofensywne były szarpane i nieskuteczne. Przegrane pojedynki indywidualne nie pozwalały naszym piłkarzom utrzymać się dłużej przy piłce i uspokoić gry. Zespoły grały ostro i sędzia co rusz musiał dyktować rzuty wolne. Brakowało z obu stron strzałów na bramkę lub mądrego rozegrania piłki na przedpolu rywala.

Po męskiej rozmowie w przerwie i zmianach w składzie inicjatywa w drugiej połowie należała do naszego zespołu. Dużo prostopadłych piłek bytowiacy grali na wbiegających w obronę przeciwnika Patryka Wolskiego i Kacpra Chajeckiego, ale defensorzy KP bardzo dobrze się ustawiali i nie pozwalali naszym pomocnikom na skonstruowanie akcji. Dobrze wyglądała gra w tej części meczu Jakuba Cierockiego i Sebastiana Jeżewskiego. Efektem poczynań naszego zespołu były dośrodkowania z bocznych stref boiska w pole karne, po których kilkakrotnie zakotłowało się pod bramką gospodarzy. W 70. minucie moment nieuwagi bytowskich obrońców mógł kosztować utratę bramki. Silny strzał z 15 metrów świetnie obronił wprowadzony po przerwie Bartosz Ryngwelski. W 75. minucie S. Jeżewskiemu zabrakło dokładności przy próbie podania do nieobstawionych kolegów w polu karnym i obrońca gospodarzy zdołał zablokować piłkę. W jednej z ostatnich akcji meczu, odważne wejście w pole karne KP, aktywnego Macieja Błaszkowskiego omal nie przyniosło zwycięskiego gola. Jego podanie wzdłuż bramki do niepilnowanego K. Chajeckiego w ostatniej chwili przeciął bramkarz drużyny ze Starogardu.

– Trudny mecz, pełen walki z obu stron, ale z naszej strony zbyt chaotyczny, szczególnie w pierwszej połowie. Remis raczej sprawiedliwy, choć akcja Maćka Błaszkowskiego mogła dać zwycięstwo. Punkt zdobyty na boisku mocnej drużyny niewątpliwie cieszy – powiedział po meczu trener Artur Chajecki.

KP Starogard – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 0:0

KP: M. Polakowski – Sz. Stosik, M. Freda, P. Ossowski, J. Jasiński, R. Szlicht, K. Plutowski (73 M. Szwindowski), A. Szwoch, P. Kusio, P. Mońka, D. Mońka.

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski (46 B. Ryngwelski) – R. Domżalski, S. Jeżewski, K. Chajecki, K. Cecot (46 M. Błaszkowski), K. Jakusz (46 P. Wolski), W. Dunst, M. Urbański, S. Lublewski (89 P. Lorbiecki), M. Czapiewski, J. Cierocki.

ŻÓŁTE KARTKI: M. Szwindowski – M. Urbański, M. Błaszkowski.

SĘDZIOWIE: M. Czarnecki – E. Nelke – D. Komorowski

TAGI:

Comments are closed.

1 LIGA WOJEWÓDZKA
JA - JUNIOR STARSZY
LpDrużynaPktMZRPStrz.Stra.+/-
1KP Starogard Gd.49211542531241
2Chojniczanka47211524642242
3Drutex-Bytovia45211362552233
4Czarni Pruszcz Gd.44211425592237
5Jaguar Gdańsk39221237603525
6Gryf Słupsk38211155562729
7Bałtyk Gdynia35211128513714
8Gryf Wejherowo33211038483216
9Żuławy Nowy Dwór Gd.122240184166-25
10GOSRiT Luzino92030171265-53
11Karol Pęplino92130181585-70
12Orzeł Trąbki Wielkie4201118695-89
wiecej »