Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Pewne trzy punkty w Wyczechach (galeria)

W sobotę o 15.00 w Wyczechach przyszło zmierzyć się rezerwom Drutex-Bytovii z miejscowym Sokołem. Po jednostronnym widowisku bytowiacy pokonali ostatni zespół tabeli 3:0.

Wynik szybko otworzyli goście, którzy w 5. minucie po rzucie rożnym i strzale z 10 metra Tomasza Galikowskiego wyszli na prowadzenie. Po chwili mogło być 2:0, jednak uderzenie Mateusza Kaby z 16 metra minimalnie minęło słupek. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando piłkarzy z Bytowa, którzy umiejętnie przerzucali piłkę z lewej na prawą stronę i wchodzili w pole karne, lub dorzucali do będących w szesnastce napastników. W 23. minucie jedno z dośrodkowań trafiło do Rafała Zagdana, który głową umieścił piłkę w siatce. Sześć minut później z lewego skrzydła do środka ściął Michał Szewczyk i huknął z 18 metra, podwyższając prowadzenie. Kolejne akcje bytowiaków siały spustoszenie. W 36. minucie ścięty w polu karnym był strzelec drugiej bramki, jednak sędzia nie wskazał na rzut karny. Chwilę później po dośrodkowaniu, przewrotką z 8 metra strzelał R. Zagdan, jednak nie czysto trafił piłkę i tą z łatwością złapał bramkarz Sokoła.

W drugiej części bytowiacy nadal byli stroną dominującą, jednak gra nie była już tak płynna. Choć udało się stworzyć kilka ciekawych akcji, to jednak bramka nie padła. Najlepsze w końcówce spotkania mieli Krzysztof Kropidłowski, który z 7 metra trafił w bramkarza, a przy dobitce zablokował go jeden z obrońców, oraz Jakub Cierocki, który źle przyjął futbolówkę na 5 metrze i tą przejął miejscowy golkiper. Gospodarze tylko raz zagrozili bramce Drutex-Bytovii, kiedy to na strzał z 20 metra zdecydował się jeden z zawodników i piłka o metr minęła słupek bytowskiej bramki.

– Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, co przełożyło się na wynik. Niestety w drugiej części dostosowaliśmy się do przeciwnika i więcej było szarpaniny, ścigania się niż grania – mówi Jacek Maszkowski.

SOKÓŁ Wyczechy – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 0:3

BRAMKI: 0:1 T. Galikowski (5), 0:2 R. Zagdan (23), 0:3 M. Szewczyk (29).

SOKÓŁ: D. Dykas – M. Sobiegraj, T. Dołgowski (46 T. Turnak), P. Frankowski, J. Klepczarek, J. Perzanowski, Ł. Kościan, J. Piłat, K. Borek, J. Kozioł, H. Raplis (46 W. Bujnowski).

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Oszmaniec (63 B. Ryngwelski) – T. Galikowski, M. Kaba, P. Piórkowski, M. Urbański, E. Zarskis, S. Jeżewski (63 K. Kropidłowski), P. Wolski, A. Hendryk, M. Szewczyk (85 K. Bartelik), R. Zagdan (80 J. Cierocki).

SĘDZIOWIE: R. Mordaka – K. Rekowski – T. Gierszewski.