Aktualności - Junior B<<< Powrót

Porażka z Chojniczanką, ale wygrana z Gedanią

Mecz z Chojniczanką od pierwszych minut nie ułożył się dobrze dla bytowiaków. Już w 7. minucie po faulu Kowalonka w polu karnym goście prowadzili 0:1 wykorzystując rzut karny. Chojniczanka kontrolowała resztę spotkania zdobywając jeszcze 2 bramki w pierwszej połowie i dokładając kolejne dwie w drugiej.
– Mnóstwo błędów, szybko stracona bramka i wynik mamy jaki mamy. Bez walki i zaangażowania nie można startować do tak dobrej drużyny jaką jest Chojniczanka – mówi Mateusz Śmigiel.

19 KOLEJKA – JUNIOR B: DRUTEX-BYTOVIA – MKS CHOJNICZANKA CHOJNICE 0:5

DRUTEX-BYTOVIA: A. Stachyra, D. Kowalonek (30’ W. Napieraj), P. Leik, K. Żmuda- Trzebiatowski (80’ M. Gierszewski), J. Malich (58’ W. Matuszyński), B. Wolski, M. Leik (54’ R. Leik) , F. Zblewski , K. Zblewski, P. Górny, W. Treder (67’ F. Lepak).

***

Na świetnym naturalnym boisku w Gdańsku podejmowaliśmy Gedanie. Mecz był wyrównany, ale to bytowiacy byli groźniejsi w swoich akcjach. W pierwszej połowie pierwszą bramkę po rozegranym stałym fragmencie gry strzelił kapitan drużyny P. Leik. Dalsza cześć spotkania była toczona w środkowej strefie boiska, aż do 76. mnucie gdzie z rzutu karnego drugą bramkę zdobył P. Leik. Świetną okazję zmarnował F. Zblewski, który minął bramkarza, lecz za mocno sobie wypuścił piłkę i nie zdążył do niej dobiec a ta wyszła za linię końcową.
– Zagraliśmy świetny mecz w obronie, a także byliśmy mocni w ataku gdzie każdą akcję kończyliśmy celnym uderzeniem i sialiśmy zagrożenie pod bramką Gedanii – chwalił swoich podopiecznych trener.

20 KOLEJKA – JUNIOR B: GEDANIA GDAŃSK – DRUTEX-BYTOVIA 0:2

BRAMKI: P. Leik x2

DRUTEX-BYTOVIA: A. Stachyra, D. Kowalonek, P. Leik, K. Żmuda- Trzebiatowski (64’ R. Leik), M. Leik (72’ W. Treder) , F. Zblewski ( 77’ W. Matuszyński), K. Zblewski (77’ F. Lepak), P. Górny, P. Gawin (80’ M. Gierszewski), Ł. Marcinkowski (41’ B. Wolski), K. Ebertowski