Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Zwycięstwo nad wiceliderem (galeria)

W czwartkowe Święto Drutex-Bytovia II pokonała 4:2 wicelidera czwartej ligi Grom Nowy Staw.

Gospodarze dobrze rozpoczęli pojedynek z czołową ekipą rozgrywek. Już w 2. minucie dobre zagranie Michała Szewczyka do Krzysztofa Kropidłowskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak ten pojedynek nasz pomocnik przegrał. W 10. minucie rzut wolny z 40 metra wykonywał Robert Domżalski. Dobrze wrzuconą piłkę z trudem podbił golkiper gości, do dobitki zdążył jeszcze K. Kropidłowski, lecz z zerowego konta uderzył w boczną siatkę. W 16. minucie bramkarz z Nowego Stawu w podobnej sytuacji popełnił błąd i wypuścił uderzoną przez R. Domżalskiego piłkę, która wturlała się do bramki. Chwilę później blisko wyrównania byli piłkarze z Nowego Stawu, kiedy w polu karnym faulowany był jeden z pomocników, jednak sędzia nie wskazał na „wapno”. Od tego momentu największe zagrożenie siał z prawej strony kapitan przyjezdnych, który w 34. minucie został sfaulowany na 25 metrze i kolega z drużyny precyzyjnym strzałem wyrównał stan spotkania. Na szczęście gospodarze szybko się podnieśli i już siedem minut później odzyskana piłka na połowie przeciwnika trafiła na 18 metr do M. Szewczyka, który technicznym strzałem w długi róg wyprowadził bytowiaków ponownie na prowadzenie. W ostatnich sekundach pierwszej części dwukrotnie piłkarze Gromu zagrozili z rzutów rożnych, jednak obie próby były niecelne.

Co nie wyszło gościom pod koniec pierwszych 45 minut, wyszło dwie minuty po przerwie. Dośrodkowanie z lewej strony wykończył głową na 7 metr napastnik gości i po raz drugi był wynik remisowy. Bytowiacy dalej dążyli do zwycięstwa w tym meczu i dopięli swego. Dobra akcja Orlande Kpassy w 58. minucie, który w polu karnym sprytnie minął obrońcę i przy próbie uderzenia w sytuacji sam na sam został faulowany, za co arbiter spotkania podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się kapitan zespołu Tomasz Galikowski. W 75. minucie pogubili się sędziowie, kiedy to Paweł Piórkowski zatrzymał kontrę gości, za co został ukarany żółtym kartonikiem, a że było to jego drugie upomnienie, powinien otrzymać kartkę czerwoną. Jednak sędziowie nie wiedząc czemu, nie pokazali czerwieni i dopiero po długich protestach i kłótniach przeciwników i podpowiedzi obserwatora bytowski obrońca musiał opuścić plac gry. Chwilę później siły się wyrównały, gdy drugie upomnienie także otrzymał kapitan rywali. Od tego momentu gra się wyrównała i jeszcze dwukrotnie bytowiacy powinni otrzymać rzut karny, kiedy to w polu karnym wyraźnie faulowany był M. Szewczyk. W 90. minucie Grom powinien doprowadzić do wyrównania, jednak dobrze w bramce spisał się Bartosz Ryngwelski broniąc uderzenie z 16 metra. Jednak kropkę nad „i” postawili bytowiacy w 94. minucie, kiedy ładną akcję przeprowadził 18-letni Jakub Cierocki, wyprowadzając piłkę z własnej połowy i po klepce z O. Kpassą wyszedł sam na sam z bramkarzem, którego minął i trafił do pustej bramki.

– Cieszą kolejne 3 punkty, tym bardziej osiągnięte z bardzo mocną drużyną. Należy pochwalić cały blok defensywny, bo za bardzo nie pozwolił rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. W tym spotkaniu zagraliśmy ośmioma młodzieżowcami w tym 6 w wieku juniora. Cieszy również to, iż po bramce strzelili Robert Domżalski i po ładnej indywidualnej akcji Jakub Cierocki – komentuje Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA II Bytów – GROM Nowy Staw 4:2

BRAMKI: 1:0 R. Domżalski (16), 1:1 K. Piotrowski (34), 2:1 M. Szewczyk (41), 2:2 M. Gruszewski (47), 3:2 T. Galikowski (58-k), 4:2 J. Cierocki (90+4).

DRUTEX-BYTOVIA II: B. Ryngwelski – M. Kaba, E. Zarskis, P. Piórkowski, R. Domżalski, T. Galikowski, A. Hendryk, K. Kropidłowski (87 P. Wolski), M. Szewczyk, R. Zagdan (90+2 J. Cierocki), O. Kpassa (90+5 K. Bartelik).

GROM: M. Jóźwiak – J. Mularczyk (65 K. Danielak), S. Gwóźdź (65 M. Świątek), K. Piotrowski, R. Wesołowski, M. Lepczak (56 M. Wiśniewski), T. Grabowski, M. Gruszewski, K. Błażek, M. Daukszys, R. Zieliński.

ŻÓŁTE KARTKI: T. Galikowski, P. Piórkowski x2, R. Zagdan, R. Domżalski – R. Wesołowski x2, M. Gruszewski, M. Wiśniewski.

CZERWONE KARTKI: P. Piórkowski (75-2xŻ) – R. Wesołowski (80-2xŻ).

SĘDZIOWIE: T. Szot – B. Tutak – Ł. Jach.