Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Przegrana w Rumi. Walka o utrzymanie trwa

Bez zdobyczy punktowej wróciły rezerwy Drutex-Bytovii z kolejnego meczu ligowego. 3 czerwca w Rumi nasza drużyna przegrała  1:3 ważny mecz, w kontekście walki o utrzymanie w czwartej lidze z miejscowym Orkanem. Plasujący się nieco niżej w tabeli gospodarze, grając skrzydłami, bądź długimi podaniami w nasze pole karne, wykorzystali słabszy okres gry bytowiaków i między 30 a 40 minutą strzelili dwa gole. Utrata bramek poprzedzona została fatalnymi błędami naszych defensorów. Przy pierwszym trafieniu gospodarzy Maciej Błaszkowski nie upilnował rozpędzonego napastnika Orkana, który przelobował broniącego tego dnia naszej bramki Bartosza Ryngwelskiego. Kilka minut później Paweł Piórkowski dopuścił do precyzyjnego dośrodkowania ze skrzydła i przy złym ustawieniu w kryciu Edgara Zarskisa, przeciwnicy zdobyli drugą bramkę. Do momentu utraty goli, mecz był wyrównany. W końcówce pierwszej części meczu koronkowa akcja Szewczyk, Piórkowski, omal nie przyniosła kontaktowego trafienia tego pierwszego. Nasz skrzydłowy znalazł się sam przed bramką, ale minimalnie przestrzelił. Chwilę później, po rzucie rożnym bitym przez M. Błaszkowskiego, Krzysztof Kropidłowski, z kilku metrów strzelił głową tuż obok okienka bramki Orkana.

Początek drugiej połowy to kolejny błąd M. Błaszkowskiego, który dał sobie odebrać piłkę na 16 metrze. Błąd kolegi próbował naprawić B. Ryngwelski, ale faulował. Gospodarze rzut karny zamienili na trzecią bramkę i wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem nasi młodzi piłkarze pokazali charakter i ruszyli do ataku. Miejscowi zepchnięci do głębokiej obrony, często rozpaczliwie bronili dostępu do własnej bramki. Co chwilę pod bramką piłkarzy z Rumi dochodziło do groźnych sytuacji. Przed szansą stawali Tomasz Galikowski, M. Szewczyk i wprowadzony po przerwie Jakub Cierocki. Dobrze bronił bramkarz gospodarzy, który kilkakrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. W 80. minucie potężny strzał M. Szewczyka trafił w poprzeczkę. Chwilę później z 25 metrów próbował M. Błaszkowski, ale bramkarz obronił. W 90. minucie rzut wolny z 20 m potężnym strzałem w okienko zamienił na gola M. Szewczyk. Do końca meczu nasi piłkarze ambitnie dążyli do strzelenia kolejnej bramki, ala miejscowym sprzyjało szczęście.

– Nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz. Juniorskie błędy w defensywie skończyły się bramkami i wróciliśmy bez punktów. Odczuwalny był brak w ofensywie, pauzującego za kartki Rafała Zagdana. Taktyka w pierwszej połowie wydaje się nietrafiona. Cieszy natomiast, iż mimo utraty trzech bramek, młody zespół pozbierał się i mocno naciskał, tworząc wiele ciekawych akcji. Zabrakło też zimnej krwi pod bramką rywali i chyba też odrobiny szczęścia – pwoiedział po meczu trener Artur Chajecki.

ORKAN Rumia – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 3:1

BRAMKI: 1:0 K. Kiełb (33), 2:0 K. Kiełb (41), 3:0 M. Renusz (63-k), 3:1 M. Szewczyk (90).

ORKAN: P. Wychnowski – P. Kolera, D. Malek, D. Kowalski, K. Kiełb (82 K. Machula), M. Renusz (89 M. Siwak), M. Jeruć, P. Kiełb, M. Waldach, M. Kozerkiewicz, J. Krefft (52 M. Janiak).

DRUTEX-BYTOVIA II: B. Ryngwelski – M. Kaba, E. Zarskis, P. Piórkowski (63 J. Cierocki), R. Domżalski (85 K. Bartelik), T. Galikowski, M. Błaszkowski, K. Kropidłowski (90 K. Cecot), P. Wolski, A. Hendryk, M. Szewczyk.

KARTKI: P. Kolera – B. Ryngwelski, E. Zarskis.

SĘDZIOWIE: K. Kochel – P. Cwalina – A. Kwapisiewicz.