Aktualności<<< Powrót

Utrzymanie w IV lidze!

Zespół rezerw Drutex-Bytovii na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze, po tym jak w sobotnie popołudnie pokonał derbowego rywala, Start Miastko 2:0

Bytowiacy w tym meczu nie mogli już skorzystać z zawodników kadry pierwszego zespołu, w związku z tym na boisku pojawiło się 9 młodzieżowców a po przerwie było już ich 10 w tym 9 juniorów. W meczu od początku trwała zacięta walka w środku pola i rzadko jakiś zespół przedostawał się na pole karne rywala. W 22. minucie zawodnicy Startu powinni objąć prowadzenie, kiedy to dogranie z lewej strony trafiło do zamykającego akcję byłego bytowskiego piłkarza, Sławomira Pufelskiego, który nie poradził sobie z dobrze interweniującym Bartoszem Ryngwelskim. Po tym zdarzeniu kilka prób z dystansu oddali gospodarze, jednak strzały Macieja Błaszkowskiego czy Krzysztofa Kropidłowskiego z łatwością wyłapał bramkarz gości.

W 34. minucie ładna kontra bytowiaków przyniosła prowadzenie. Przed polem karnym piłkę otrzymał Rafał Zagdan, który uciekł obrońcom pod linię końcował i dograł futbolówkę na 7 metr, gdzie niefortunnie trafił w nią obrońca z Miastka i ta od słupka wturlała się do siatki. Chwilę póżniej koronkowa akcja na lewej stronie i mocne wbicie piłki przez Aleksa Hendryka mogło przynieść podwyższenie rezultatu, jednak tym razem w ostatniej chwili defensor Startu uprzedził R. Zagdana. W ostatniej minucie pierwszej części goście byli bliscy wyrównania, kiedy to z autu piłkę przedłużył jeden z miastczan, a stojący na 5 metrze Artur Rzepiński nie sięgną jej głową.

Drugą część lepiej zaczęli przyjezdni, spychając młodych bytowiaków do obrony. Jednak oprócz kilku wrzutek i dośrodkowań w pole karne, z którymi spokojnie radziła sobie bytowska defensywa nic z tej przewagi nie wynikało. Lepiej w ofensywie radzili sobie miejscowi, którzy w 61. minucie zadali decydujący cios. Dobrą piłkę na prawej stronie otrzymał A. Hendryk, który spod lini końcowej idealnie wrzucił do stojącego na 6 metrze K. Kropidłowskiego, który głową skierował piłkę do bramki Startu. Choć goście próbowali jeszcze walczyć i kilka razy znaleźli się w polu karnym, to jednak w tym dniu bytowcy obrońcy nie pozwalali na oddanie groźniejszego uderzenia. Piłkarze z Bytowa mogli podwyższyć rezultat w 80. minucie, kiedy to na strzał z rogu szesnastki zdecydował się Patryk Wolski i piłkę z najwyższym trudem odbił przed siebie bramkarz gości. Do futbolówki doskoczył Marcin Urbański, jednak jego zagranie do nieobstawionego przed bramką P. Wolskiego było za mocne. Chwilę później z prawej strony dobrze pograli A. Hendryk i K. Kropidłowski wypuszczając w pole karne do P. Wolskiego. Ten jednak zamiast uderzyć na bramkę z 12 metra próbował odegrać do nieobstawionego M. Urbańskiego, jednak zrobił to niedokładnie i goście przejęli piłkę.

– Dobry mecz w naszym wykonaniu, gdzie oprócz dwóch sytuacji nie pozwoliliśmy przeciwnikom stworzyć większego zagrożenia. Cieszy to, że po tym zwycięstwie utrzymaliśmy się w lidze i w dwóch ostatnich meczach chłopaki będą mogli zagrać na luzie, co powinno spowodować, iż zobaczymy fajny futbol w ich wykonaniu – mówi Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA II Bytów – START Miastko 2:0

BRAMKI: 1:0 K. Pranczk (34-sam), 2:0 K. Kropidłowski (61)

DRUTEX-BYTOVIA II: B. Ryngwelski (88 M. Majewski) – M. Kaba, T. Galikowski, R. Domżalski, P. Piórkowski (86 W. Gostomski), M. Błaszkowski, A. Hendryk, K. Kropidłowski, K. Bartelik (46 M. Urbański, P. Wolski, R. Zagdan.

START: R. Przeplasko – S. Pufelski, A. Świąder, B. Borowicz (55 R. Żukowski), P. Kapica, A. Rzepiński, P. Koniuszek (46 O. Wiśniewski), J. Radzki, M. Stanischewski (78 M. Ostrowski), K. Pranczk, W. Szuta.

ŻÓŁTE KARTKI: R. Zagdan – M. Stanischewski.

SĘDZIOWIE: H. Sawicki – Ł. Jach – N. Piotrowski