Aktualności - Junior A<<< Powrót

Wygrana po ciężkim spotkaniu (galeria)

W niedzielę zawodnikom junior A bytowskiego klubu przyszło się zmierzyć w Wejherowie z mocnym w rundzie wiosennej miejscowym Gryfem. Po dramatycznej walce Drutex-Bytovia pokonała miejscowych 2:1.

W związku z tym, iż dzień wcześniej w meczu 4 ligi ze Startem Miastko wystąpiło, aż 9 juniorów to na mecz do Wejherowa pojechało tylko 12 zawodników w tym dwóch bramkarzy i Marcin Urbański, który mógł zagrać tylko 45 minut. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy dwukrotnie oddawali strzały na bramkę Bartosza Ryngwelskiego, jednak oba niecelne. Bytowiacy z grającym w napadzie nominalnym bramkarzem Marcinem Majewskim, próbowali zaskakiwać rywali kontrami i stałymi fragmentami gry. Już pierwszy z nich przyniósł powodzenie. Rewelacyjnie rzut rożny wykonał Kacper Chajecki i piłka bezpośrednio wpadła do siatki Gryfa. Podrażnieni zawodnicy z Wejherowa, próbowali szybko odpowiedzieć, jednak uderzenie głową po rzucie wolnym przeleciało obok słupka, a strzał z 12 metra ładnie wybił na rzut rożny B. Ryngwelski. W 31. minucie miejscowi dopięli swego, kiedy to wrzucona piłka w pole karne odbiła się od kolana Patryka Lorbieckiego i trafiła go w rękę, za co sędzia podyktował skutecznie wyegzekwowany rzut karny. W ostatnim kwadransie najaktywniejszy w bytowskiej ofensywie był M. Majewski, który raz rewelacyjnie dośrodkował z lewej strony i bliski zdobycia bramki był Jakub Cierocki, a później sam dwukrotnie zagroził bramce rywali. Choć gospodarze nie zostawali dłużni i także nie próżnowali w atakach, to jednak dobrze spisująca się defensywa nie pozwalała im na zbyt wiele. Ostatni akcent tej części należał do Drutex-Bytovii. Kolejne dobre dośrodkowanie K. Chajeckiego trafiło na głowę J. Cierockiego, który z łatwością pokonał golkipera z Wejherowa.

Na drugie 45 minut za zmęczonego M. Majewskiego wszedł M. Urbański i z trójki obrońców w pierwszej części bytowiacy przeszli na granie czterema defensorami. Praktycznie od tego momentu bytowiacy zacieśnili dostęp do własnej bramki i gospodarze przez długi czas nie potrafili poradzić sobie ze skonstruowaniem dobrych akcji. Bytowiacy natomiast próbowali dalekich zagrań na J. Cierockiego i Sebastiana Jeżewskiego, którzy od czasu do czasu próbowali zagrozić bramce Gryfa. W 74. minucie stronniczo prowadzący drugą część zawodów sędzia główny pokazał czerwoną kartkę M. Urbańskiemu i od tego momentu bytowiacy musieli radzić sobie w dziesięciu. Gospodarze, wyczuwając swoją szansę, coraz więcej piłek posyłali w pole karne, jednak tam dobrze spisywał się B. Ryngwelski wyłapując dośrodkowania lub strzały w środek bramki. Bytowiacy w końcowych minutach mogli podwyższyć rezultat za sprawą J. Cierockiego, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza a strzał Kacpra Jakusza z 20 metra poszybował tuż obok słupka. Do końca spotkania trwała nerwowa walka o utrzymanie rezultatu i po końcowym gwizdku zawodnicy mogli odsapnąć ze zmęczenia.

– Przed meczem chłopakom powiedziałem, że nie chcę słyszeć żadnych wymówek, że jest za gorąco, że gramy w czarnych strojach, że gramy z bramkarzem w polu. Mamy wyjść i walczyć o każdy metr boiska i zawodnicy to zrobili, za co im bardzo dziękuję – mówi Jacek Maszkowski.

GRYF Wejherowo – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 1:2

BRAMKI: 0:1 K. Chajecki (24), 1:1 C. Sawczuk (31), 1:2 J. Cierocki (45).

GRYF: Ł. Potrykus – M. Markowski, K. Czaja, C. Sawczuk, Sz. Krauze (84 O. Tabisz), F. Kątny, Ł. Krampa (60 K. Baranowski), O. Formela, D. Pilarski, P. Baran, D. Wierciszewski (46 K. Lubiewski).

DRUTEX-BYTOVIA: B. Ryngwelski – W. Dunst, S. Lublewski, M. Wdowiak, K. Chajecki, J. Cierocki, K. Cecot, P. Lorbiecki, S. Jeżewski, K. Jakusz, M. Majewski (46 M. Urbański).

ŻÓŁTE KARTKI: O. Formela – P. Lorbiecki, M. Urbański x2, B. Ryngwelski, S. Lublewski, S. Jeżewski.

CZERWONA KARTKA: M. Urbański (74 – 2ż)

SĘDZIOWIE: J. Adamonis – M. Gajewski – O. Lewosiuk.